Sex v pěti dílech světa přehled

Sex v pěti dílech světa https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8403/bmid_sex-v-peti-dilech-sveta-wSV-8403.jpg 4 114 114

Významný český cestovatel tentokrát využil svých bohatých cestovních zkušeností k vytvoření poutavého vyprávění o milostných a sexuálních praktikách na pěti kontinentech. ISBN 978-80-7217-388-4 (2. dotisk prvního vydání, 2010)

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sex v pěti dílech světa. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
16.04.2023 4 z 5

Tento titul jsem poslouchala jako audioknihu a byl to vcelku zajímavý poslech. Obsahově se to zabývá tématem, které se týká vlastně nás všech - fyzickou láskou. Autor tu docela otevřeně, ale přesto velmi civilně a srozumitelně píše o tradicích a praktikách v otázkách sexu napříč kontinenty a národy. Některé věci mohou pro nás třeba být cizí a nepředstavitelné, ale v jiných končinách světa to může být naprosto normální. Ale v tom právě podle mne tkví přínos této knihy - autor čtenáře seznamuje právě s všelijakými rozmanitostmi a rozšiřuje tak obzory. Samozřejmě nikoho nenabádá, co přesně má kdo se svým sexuálním životem dělat. Jedná se skutečně hlavně o popis toho, co je kde v kterých končinách běžné, třeba i s ohledem na historii - zobrazeno na příkladu některých národů - tak, jak to pan autor při svých cestách coby entomolog vyčetl či zjistil při povídání si s domorodci či jinými kolegy-entomology.
Pokud vás otázky sexuality a různých podob fyzické lásky zajímají, tohle by vás mohlo bavit. Je to psané srozumitelně a poutavou formou. Vcelku otevřeně, ale ne nijak pohoršlivě či za každou cenu vulgárně.

Bustedka
10.04.2023 4 z 5

Pokud vás nebaví moc číst, zajímá vás sex, drby a fun facts, tohle bude kniha pro vás.

Je útlá, čte se snadno a v rámci těch 120 stran projedete cel svět od Polynésie, přes Čínu, africké muslimy až po indiány.

Já se do toho pustila ze studijních důvodů, v rámci četby antropologické knihy do jednoho předmětu. Byl to bizár, chvílemi mi bylo doslova zle (zvlášť když jsem si dělala výpisky z ženské obřízky a zasvěcovacích rituálů žen do sexuálního života). Na druhou stranu informací a zajímavostí se dočtete víc než dost.

Je to opravdu populárně naučná kniha, trochu to klouže po povrchu, chybí tomu ucelenější koncept, není výjimkou ani přeskakování témat, ale svůj základní účel to plní.

Najdete tam fakt všechno, od pohádky o náčelníkovi s vlnícím se pyjem, který najde každou ženu v chýši, přes doporučení taoistů pro muže souložit za noc s 10 ženami bez ejakulace, aby byla nastolena rovnováha mezi jing a jang až po indiánské chlapce, kteří se kvůli snům stanou ženami a začnou uspokojovat mužovi choutky.

Hezké čtení přeju. Já si jdu dát něco konzervativnějšího.

Vesela_Veverka
05.04.2023 2 z 5

Jednohubka, která neurazí ani nenadchne. Ikdyž některé pasáže můžou znechutit (ženská obřízka, aboriginci a jejich zasvěcování dle popisu rovnající se prakticky hromadnému znásilnění "větší skupinou mužů"). Jako náhled do problematiky dobré. Dílo chápu jako takovou popularizační návnadu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sex v pěti dílech světa v seznamech

v Právě čtených5x