Seznam smrti přehled

Seznam smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200486/bmid_seznam-smrti-RgB-200486.jpg 4 391 391

Ve Virginii sídlí agentura TOSA, jejímž úkolem je hledat a zabíjet ty, kteří jsou pro Spojené státy natolik nebezpeční, že se ocitli na takzvaném Seznamu smrti. Právě na něm přibylo nové jméno: terorista přezdívaný Kazatel, který radikalizuje mladé muslimy a nabádá je k vraždám. Bohužel pro něj zabijí i vysloužilého generála námořní pěchoty, jehož syn patří k nejlepším lovcům lidí ve službách TOSA. Ten se své práci věnuje už šest let. Nezná jméno, podobu ani místo pobytu nového cíle. Kazatel z toho však udělal osobní záležitost. Hon začíná… Nový román Fredericka Forsytha, mistra politického thrilleru, předvádí autora opět ve skvělé formě!... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Kill List , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Seznam smrti. Přihlašte se a napište ho.

jana277
30.11.2023 3 z 5

Myšlienka zaujímavá, ale veľa dejových línií, niekedy sm sa strácala v postavách.

Radimka
30.09.2023 3 z 5

Tak tohle mě moc nechytlo. Naopak jsem přemýšlela, jestli neodložit, pletly se mi postavy, nechápala jsem souvislosti. Ke konci už to bylo lepší, ale vlastně už teď ani nevím, jak to dopadlo.

Rihatama
22.04.2023 4 z 5

Starý dobrý Forsyth už desetiletí vládne světu špionáže, přinejmenším literárnímu. Seznam smrti je z doby novější a FF evidentně neměl problém přejít ze studenoválečnického modu operandi zpravodajských služeb do doby moderních technologií a internetu, přičemž pro označení mobilních telefonů užívá výhradně iPhone. Terorismus je totiž věčný, stejně jako nepřátelé Ameriky nebo Západu vůbec. A tak právě seznam smrti je vcelku realistická projekce stíhání blízkovýchodních nepřátel USA a západního stylu života. I tady si FF našel správného adepta a zabijáka pro projekt Seznam smrti, který má příhodný životopis, schopnosti, vědomosti a jazykovou vybavenost, a i tady proniká pečlivě zvolený agent do nitra nepřátel. Ano, připomíná to Afghánce. A ano, na Afghánce to nemá. Tady FF tak trochu vykrádá sám sebe, a navíc Seznamu smrti v tomto srovnání chybí trošku drive. Ale stejně je to pořád starý dobrý Forsyth.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Seznam smrti v seznamech

v Právě čtených6x