Můj kamarád Shiloh přehled

Můj kamarád Shiloh
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31628/muj-kamarad-shiloh-31628.jpg 4 75 75

Shiloh série

Co byste dělali, kdyby vás očima prosil o pomoc zatoulaný pes? Přesně to se stalo jedenáctiletému Martymu Prestonovi, hlavnímu hrdinovi a vypravěči tohoto příběhu. Bígl, kterého chlapec potkal na nedělní toulce s loveckou puškou, ho překvapil svou plachostí. Určitě se s ním špatně zacházelo! Miloval zvířátka a hned by se ho ujal, jenže pes patřil známému pytlákovi ze sousedství a byla by to krádež... Přesto Marty udělá pro malého utečence, co může: dá mu jméno Shiloh, tajně mu postaví úkryt v lese, dělí se s ním o jídlo a chodí si s ním hrát. Jak to všechno skončí? Poutavý příběh americké spisovatelky zdobí prestižní cena - Zlatá medaile Johna Newberyho. Byl rovněž zfilmován a v roce 1996 v Chicagu na Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti hodnocen jako Nejlepší film.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Shiloh , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj kamarád Shiloh. Přihlašte se a napište ho.

reader.007
11.02.2024 2 z 5

Včera zasvítilo slunko a tak jsem sedla na kolo a dala si odpolední "tour de knihbudka", jak činím pokaždé, když chci spojit příjemné s užitečným. A vrátila jsem se (mimo jiné) s tímhle, protože jedno z dítek momentálně ujíždí na zvířátkách, pročež jsem si řekla, že by se jí to mohlo líbit. Líbilo. Velmi. Dokonce to pasovala na "nejoblíbenější knihu", jelikož ji zhltla asi během dvou hodin a to mi zavrtalo hlavou natolik, že jsem v noci následovala jejího příkladu.

Můj osobní verdikt je tedy o dost střízlivější, zlatá Lassie, Pirát, Kazan a mnozí jiní; tady mě nesmírně iritovalo především to americké svatouškovství. I když mám k pravdě pozitivní vztah, jsou chvíle, kdy je můj přístup... ehm... benevolentnější.

Zuzka12627
17.08.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem četla jako dítě a doteď má své místo v knihovně. Mám slabost pro knížky o psech. Je to nádherná knížka s mnoha emocemi a poutavým příběhem.

Jarmila97
21.03.2018 5 z 5

I když jsem první viděla film tak na knížku nemá kniha byla naprosto nádherná příběh o obětavosti a lásce ráda si ji jednou přečtu znova

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1992 - ALSC Awards (Newbery Medal)

Kniha Můj kamarád Shiloh v seznamech

v dalších seznamech1x