Velká tučná zabijačka přehled

Velká tučná zabijačka
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6968/bmid_sin-city-velka-tucna-zabijacka-Xew-6968.jpg 4 204 204

Sin City série

Dwight měl už dávno zmizet z města. Těžko říct, zda měl obavy riskovat překročení hranic se vším tím rozruchem, co jeho nedávné činy vyvolaly, či zda prostě nedokázal opustit Shellie. S tím novým obličejem, který mu děvčata nechala udělat, se možná mohl ztratit bez problémů. Možná. V okamžiku, kdy na Shellieniny dveře zabušil chlapeček Jackie, už to bylo jedno. Dwightův život, stejně jako životy všech ostatních v tomhle špinavém, nelítostném městě, se ocitly na tak šikmé ploše, že jen přemýšlet o šanci na vyváznutí by bylo jako rouhání. Chlapeček Jackie a jeho čtyři kamarádi totiž dostali chuť se bavit a tuhle skupinku jen stěží někdo zastaví. Možná, že by bylo bývalo lepší, kdyby Dwight nechal to násilnické prase, aby si se Shellie užilo svoje. Nebylo by to poprvé, co by někomu nabídla své tělo proti vlastní vůli a nebylo by to ani poprvé, co by ji chlapeček Jackie zmlátil. Na konci noci by ale všichni byli naživu a Sin City by dál fungovalo bez problémů. Když však Dwight přikládat tu břitvu k oku chlapečka Jackieho a pronášel kouzelnou seznamovací frázi: „Ahoj, já jsem novej Shellin kluk a jsem úplnej magor", začaly věci nabírat rychlý spád. Šance chlapečka Jackieho na přežití zmizely stejně snadno, jako Dwightovy šance, že se ještě někdy dostane ze Sin City a všechno to znamenalo jen jednu jedinou věc: začátek té největší války, jakou kdy Sin City zažilo. „Hříšné město" se během tří hodin mělo stát bojištěm, na kterém své síly přeměří Gang, děvčata a policie... celý text

Literatura světová Dobrodružné Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

The Big Fat Kill , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velká tučná zabijačka. Přihlašte se a napište ho.

Terva
07.01.2024 5 z 5

"Sakra,
Dwighte.
Do háje.
Ty pitomče
pitomá."

A jsme zase v Sin City. Máme tu Dwighta, ale dnes již s jiným ksichtem. Plastika z minulého „masakru“ prostě zůstala plastikou na jeho původním obličeji. Tentokrát je v nesnázích naše známá barmanka Shellie. Je trochu ukecaná, ale jinak je to kočka a je fajn. Máte pocit, že se vše opakuje, akorát jsou pozměněné postavy? Možná je to pravda, ale také nemusí. Ovšem láska hýbe městem. A já byl strašně zvědav, kam nás dovede tento příběh. No, dovedl nás do Starého města. Tohle špatně skončí.

Citát: Překračujem povolenou rychlost. Výbornej způsob, jak k sobě přitáhnout pozornost. A o to nestojíte, zvlášť když jste jako já vrah s novým obličejem, kterýho dělí od plynový komory jen sejmutí otisků.

Úplně jsem se rozplýval, když jsem vzhlížel na celostránkové kresby ve druhé kapitole. Zastihují totiž nebezpečnou malou Miho v akci. Je celá nažhavená a čtyři celostránkové momentky nás nenechávají na pochybách, že chce zabíjet. V dálce opět zaduní hrom. Miho se na zlomek vteřiny podívá čtenářům do očí, čímž jim dá jasně najevo, že ji nemají rušit při tréninku. Pátá celostránková kresba s ní souhlasí. Pokud nechcete přijít o hlavu, raději se jen dívejte. Úžasné, dechberoucí a krvavé scény. Proboha Miho, už ho doraž.

Citát: Neusekne mu hlavu úplně, udělá z něj zásobníček na pezky.
(vyhledejte si „zásobníky na pez“ - Terva)

Všechno je to horší a horší. Bylo jasné, že když měl Dwight nějaké tušení, že to nebylo jen tak. A malér přišel záhy. Na scéně se také objevuje jeden záporák z předešlého příběhu. Šest kulek a ani jedna do hlavy bylo na něj prostě málo. Vše se tím zdramatizuje. Opět perfektní atmosféra, úplatní poldové, krásně sexy kočky (a k tomu ještě v nesnázích) a opět drsné Sin City. Kresba snad úchvatnější než dřív. A ti dinosauři . . . to budete čumět. Co víc si přát?

Citát: Jest-li mám dneska pro tebe umřít, udělám to.

Pak už to bylo jasné. Velká tučná zabíjačka začala. „Zabíjejí, protože je potřebují mít mrtvé. Hrom nepřestává burácet. Střílí se a dobíjí se a zase střílí a dobíjí a střílí a díváme se, jak jim vybuchujou hlavy a střeva z nich padaj jako vnitřnosti ze řeznickýho špalku. Všude jsou škraloupy krve, kusy kůže a masa. Kouř je tak hustej, že těla do kterej pumpujou olovo jsou vidět jen jako pokroucený, kácející se a ječící rozmazaný šmouhy“. A jako bonus najdete na konci příběhu Galerii kreseb a v ní asi patnáct nádherných výtvorů od různých tvorů.

Citát: Jak jednou vyhodíš nějakou putyku do povětří a koukáš se, jak lítaj kusy lidí na všechny strany . . . nějaký malý prásk prásk se tomu nikdy nevyrovná.

Profesorskey
16.07.2023 3 z 5

Je to dobré, ale nemůžu se zbavit dojmu, že kvalita příběhu i kresby postupně klesá. Zatímco v "Drsným sbohem" jsem byl úplně u vytržení a u "Ženský, pro kterou bych vraždil" jsem se zatraceně bavil příběhem, tento díl mi připadá tak nějak plytký v porovnání s předchozíma dvěma. Nicméně budu pokračovat.

Johny_H.
28.05.2022 5 z 5

Opět nádherný drsný příběh s překrásnými kresbami mohu jen doporučit nedá se nic vytknout.

Zatím zde není žádná související novinka.

V dálce nad pouští zaduní hrom a řítí se na věčnost.

Neusekne mu hlavu úplně, udělá z něj zásobníček na pezky.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Velká tučná zabijačka v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x