Šišatý švec a myšut přehled

Šišatý švec a myšut
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7975/sisaty-svec-a-mysut-7975.jpg 5 33 33

Po knížkách Veliký tůdle a Příšerky a příšeři je Šišatý švec a myšut zřetelnějším návratem k anglickým říkadlům jako k trvalé inspiraci básníka, spisovatele a překladatele Pavla Šruta. V prvním oddíle Šišatý švec nalezneme volné variace překladů anglické poezie pro děti, tzv. nursery rhymes, které mají dlouhou tradici, v knižních souborech vycházely už od 17. století, mají tedy i notu lidovou, folklorní a tradiční, i když ta nonsensová a humorná (někdy černě) v nich převažuje. Ve stejném duchu volných variací je doprovázejí i ilustrace výtvarnice Galiny Miklínové. Pro druhý oddíl Myšut se staly inspiračním odrazištěm rovněž nursery rhymes, ale jejich pojetí je modernější, bližší dnešním dětem, což se opět zrcadlí i v obrazovém doprovodu. Autoři tak přibližují dětem kouzelný svět nonsensu a anglické poezie, s nímž se malí čtenáři opět setkávají o pár let později a jehož poetika jim není již neznámá.... celý text

Poezie
Vydáno: , Paseka

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šišatý švec a myšut. Přihlašte se a napište ho.

broskev28
07.03.2023 5 z 5

Šrutovy verše v kombinaci s ilustracemi Galiny Miklínové fungují stejně spolehlivě jako jejich lichožrouti: jsou zajímavé, nápadité, legrační i strašidelné. Právě ta Strašidelná báseň, jejíž verše končí vždy nejprve třemi tečkami a potom otázkou, se mi líbila nejvíce, ale doporučuju určitě všechny!
P.S. Hlavně je ale nabídnu našim dětem do recitační soutěže:
V poli stojí studna

I koně vás s radostí
ve stáji hned pohostí.
Na pozdrav se ukloní
a pak kolem zavoní
ňam ňam teplé koblížky...
(Hodí se to do knížky?)

Štěpinambura
31.05.2022 5 z 5

Šobré šýmované šíkanky! šeště šeď šám šamotaný šazyk.
(překlad: Dobré rýmované říkanky. ještě teď mám zapotaný jazyk.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šišatý švec a myšut v seznamech

v dalších seznamech3x