Skřetí spár přehled

Skřetí spár https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5205/bmid_skreti-spar-hEX-5205.jpg 4 38 38

Je noc před bitvou u Tyrn Gorthadu a dvojice skřetů vypráví spolubojovníkovi příběh skřetí jednotky Vlčí spár, jejích vojáků, orčích a skurutích konkurentů a elfích, lidských a trpasličích nepřátel. Kdo padne, kdo přežije a kdo bude největším válečníkem všech dob? Osvědčení autoři Ghark Lučištník a Šarag Poeta přinášejí sedm skřetích povídek z Tolkienova světa pro potěšení, zábavu i poučení všech dobyvatelů Středozemě. Ať žije Černokněžný král a Angmar vládne navěky!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skřetí spár. Přihlašte se a napište ho.

Vidlička
06.05.2024 3 z 5

Rozhodně titul pro ty, kteří si stěžovali, že v Pánu prstenů je málo akce a bitvy jsou oproti filmu takové krátké! Tady nic jinýho než bitvy a akce nebylo. Ale byla to docela sranda. Skřeti a skuruti si furt jen nadávali nebo žrali koninu, ale o pár z nich by se dalo říct, že měli něco jako náznak charakteru (jeden byl dokonce i básník!). Literárně je to sice bída s nouzí, neustálej kolovrátek dobývání a přesunů, a pokus zaplnit bílá místa v historii Středozemě je opravdu jen pokusem. Nicméně od titulu jsem čekala méně než málo, tudíž na mě sem tam vykouklo i nějaké něco hodné hvězdiček. Za sympatické znevážení Tolkiena boduju "líbilo = tři hvězdičky".

Jen_procházím
24.09.2022 4 z 5

No tak tohle bylo příjemné překvapení. Možná jen Noc pod Černou baštou se mi četla tak nějak špatně protože to byl strašnej zmatek, ale zbytek rozhodně bavil. Urlúk je pěkně šílenej magor, skřetí plány obvykle nepostrádají zlomyslnost a ten idiot od Kosatcové řeky mě rozesmál kdykoliv se objevil. Na pohřbu chci zahrát oblíbenej hit "Velký byly říše elfů a přece je skřet vyvrátil!" jako správná ubohá malá svinka a prašivej snaga.

ozzy13
29.09.2021 5 z 5

Naprostá pecka. Oceňuji, že se tady člověk víc dozví o organizaci a hodnostech ve skřetí armádě, to je vážně paráda. Autorovi se povedlo napsat knížku tak, že Mistrovo dílo otrocky nekopíruje ani neparoduje a na pár místech probleskne i tolkienovská vznešenost (například když se mluví o Maeglorovi) a za to mu vzdávám poklonu. Všechny povídky mě bavily, doufám, že se někdy dočkám pokračování, ať už ve formě další povídkové sbírky nebo románu. Na mnoha místech jsem skřetům vyloženě fandil. Už dlouho zastávám názor, že je to velmi pracovitý a schopný národ a je dobře, že je na ně konečně zaměřená celá kniha a navíc takhle povedená. Moc doufám, že autor bude v cyklu pokračovat a časem vyjde další kniha. Pro fanoušky díla J.R.R.Tolkiena je tahle knížka malý poklad. Velký byly říše elfů a přece je skřet vyvrátil!!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Skřetí spár v seznamech

v Právě čtených1x