Příšeří přehled

Příšeří https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468086/bmid_priseri-BCz-468086.png 4 65 65

Skrytý Island série

Existuje souvislost mezi deset let starou vraždou a nedávným úmrtím, které vypadá jako nehoda? Vyšetřovatelka Hulda Hermannsdóttir hledá pravdu skrytou v tichu odlehlých, neosídlených míst. Příšeří je ale víc než jen klasický kriminální román o hledání pachatele – je to příběh o různých podobách zločinu, o vině a svědomí. Kladné a záporné postavy nejsou jednoznačně vymezené a román nabízí hluboký vhled do osudů lidí, do jejichž života zločin tak či onak zasáhl. Jeden z nejlepších kriminálních románů roku 2019 podle Sunday Times.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

Drungi , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příšeří. Přihlašte se a napište ho.

Atlantis
29.11.2023 2 z 5

Příšeří nefunguje a může si za to jen a jen samotný Jónasson. Tipuji totiž, že nikdy nechtěl udělat z Huldiných případů sérii, a proto skončil první díl tak, jak skončil. Jenže dvojka pak už jen opakuje věci, které jsme odhalili minule. My už víme, proč manžel a dcera vyšetřovatelky zemřeli, známe osud jejích rodičů i prarodičů, víme, jak dopadne její kariéra. Tak proč ty tajnosti? Celá Huldina linka je pak prakticky zbytečná. No a případ? Ten je tak tupě nijaký a vyšetřovatelům se vše daří vlastně samo od sebe, že jsem zapomněl, že už mám knihu dočtenou a hledal jsem ji v knihovně, abych ji dotáhl do konce. Nepřeháním, opravdu.

orinka3
19.09.2023 3 z 5

Průměrná, nepříliš napínavá detektivka z atraktivního prostředí Islandu. Jednoduchá dějová linka, dva zločiny, které dělí 10 let. Hulda, která vyšetřuje ten poslední, má sama soukromé problémy, které v knize bohužel zabírají zbytečně moc stránek. Příliš mě to tedy nenadchlo, je to knížka, na kterou se rychle zapomíná.

santa1212
01.08.2023 5 z 5

Za mě přesně ten styl, který mám rád. Zapadlé místo, islandská příroda, záhada, pár podezřelých, a už to jede. Autora mám rád, tato kniha mě také vůbec nezklamala. Přečteno za dva dny na dovolené, doporučuji přesně k takovému účelu :-)

Knižní novinky (22. týden)

30.05.2021

Kniha Příšeří v seznamech

v Právě čtených2x

Island vraždy islandská literatura severská krimi islandské detektivky policejní vyšetřování

Ragnar Jónasson
islandská, 1976