Skvelý život přehled

Skvelý život
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368626/bmid_skvely-zivot-mpL-368626.jpg 3 180 180

Keď J.K. Rowlingovú pozvali, aby predniesla prejav absolventom na promócii na Harvardovej univerzite, rozhodla sa porozprávať im o dvoch témach, ktoré sú blízke jej srdcu: o výhodách neúspechu a dôležitosti fantázie. Mať odvahu zlyhať, ako povedala, je pre skvelý život rovnako veľmi dôležité ako akékoľvek iné meradlo úspechu; predstaviť si sám seba na mieste niekoho iného – najmä niekoho menej šťastného, ako sme my – je jedinečná ľudská vlastnosť, ktorú treba za každú cenu podporovať. Príbehy, ktoré Rowlingová mladým absolventom rozprávala, a provokatívne otázky, ktoré im položila, odvtedy inšpirovali mnohých iných, aby pouvažovali o tom, čo znamená žiť „skvelý život“. Svojimi témami neúspechu, ťažkostí, predstavivosti a inšpirácie táto kniha zostáva rovnako závažná ako pred deviatimi rokmi, keď tie slová boli vyslovené prvý raz. Keď sa odvážime riskovať a možno sa stretnúť s neúspechom, a keď ovládneme silu svojej fantázie, môžeme začať žiť menej opatrne a stať sa otvorenejšími príležitostiam, ktoré nám život môže ponúknuť.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Ikar (SK)

Very Good Lives: The Fringe Benefits of Failure and the Importance of Imagination , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skvelý život. Přihlašte se a napište ho.

ClairDeLune
28.02.2024

Proslov je to krásný. Místy vtipný, dojemný a plný mouder. Ale souhlasím s komentáři níže - krátké čtení za velmi nepoměrnou cenu. Výhodnější (pokud nejste sběrateli JKR knih) je si knihu půjčit v knihovně.

TessV
29.01.2024 4 z 5

Inspirativní, milé, oddechové čtení na zamyšlení se nad životem, který nám možná uniká. Doporučuji.

Coucouha
10.11.2023 4 z 5

Krásná knížka. Měla jsem pár výhrad, ale je to fajn - povzbudí.
Btw. celou dobu jsem myslela na heslo: "Work hard in silence. Let success be your noise."

Knižní novinky (7.5. - 20.5.)

07.05.2018

Kniha Skvelý život v seznamech