Slovácko sa súdí přehled

Slovácko sa súdí
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71428/bmid_slovacko-sa-sudi-6Ih-71428.jpg 5 165 165

Nové vydání souboru krátkých příběhů z moravského Slovácka, podávaných jak v autorské řeči, tak v dialozích slováckým nářečím a zachycujících v mezních situacích, končících mnohdy u soudu, řadu rázovitých slováckých strýců, povídavých tetek, vesnických furiantů, šohajů a děvčic. Kniha ryzího venkovského humoru z pera brněnského malíře, humoristy a publicisty, rodáka z Uherského Ostrohu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slovácko sa súdí. Přihlašte se a napište ho.

Kůň669
20.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Co povídka to perla. Nemálokrát jsem se při čtení začala smát nahlas. Strýcové a tetky jsou zkrátka k pomilování.
___
Stoly zapraščaly, sklénky sa z rachotem zesypaly za šentyš a policajta vyhodili z hospody - aby sa mu neco nestalo.
___
"Jak sa menujete?" - optali sa tetky pán lesní.
"Srncova!" - tetka nato.
"Sté z rodiny z hajným?"
"Tož baže - dyť su jeho žena!"
Pán lesní včílkaj zaséj pro změnu zčervenali, vyvalili oči jak duběnky a zařvali: "
"Hajný, co to má znamenat? Jak je to možné?"
Srnec sa nafúkli a vybřéskli:
"Hergotkrucifíííx, pane lesní, řeknite slovo a ja tu babu rozstřílám na cucky! Ve službě neznám ani bratra!!!"
___
"Cóóó, ty pajtášu zaškňúřený, ty budeš bit mojého otca? Že ho nepleščíš ešče jednú?"
Janek sa ušklébl, jedno oko přivřél, jak dyby mířil flintú, a bez řeči - bác strýca, hnedkaj ležali na zemi podruhéj. Jurku enom ošlahl větr, lebo Janek měl ruku jak uhlařskú lopatu. Pomohl tatíčkovi na nohy, keré sa mu už začaly podlamovat a ešče jednú zúfalým hlasem vykříkl:
"Že - že - že ho neliščíš ešče jednú?"

Elea
22.12.2023 4 z 5

Příjemná předvánoční oddechovka ve slováckém nářečí.

Meda77
06.11.2021 5 z 5

Skvost. Není nutno komentovat. Povinnost pokud si chce čtenář káknout smíchy nebo cvrknout ze stejného důvodu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slovácko sa súdí v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x