Sluha dvou pánů (program) přehled

Sluha dvou pánů (program)
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3187/mid_sluha-dvou-panu-program-xiz-3187.jpg 5 143 143

Divadelní program - premiéra v Národním divadle 22. září 1994. Program připravila Johana Kudláčková. V r. 2002 vyšel dotisk s novou obálkou a vloženým listem s upraveným obsazením, obsah publikace včetně ISBN nezměněn. O tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná a obtížná a vyžaduje od sluhy mnohou obratnost a mazanost, napsal Carlo Goldoni roku 1745 rozkošnou komedii, které vévodí Truffaldino. U nás ho hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací komedie dell’arte k velké radosti dnešních diváků.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Národní divadlo (Praha)

Il servitore di due padroni , 1745

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sluha dvou pánů (program). Přihlašte se a napište ho.

vladislav6610
18.10.2018 5 z 5

Divadelní klasika která nemá chybu a kterou pan Donutil dokázal povznést mezi nezapomenutelné. Při čtení scénáře se člověk jen utvrdí o velkém daru improvizace a smyslu pro humor, který tato inscenace celá léta v Národním divadle poskytovala.

Predator3313
12.05.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější divadelní hra. Donutil je tam prostě dokonalý ( hlavně teda ve starším vydání, jehož mám záznam ) Ale i v divadle jsem na něm byl a byl to zážitek.
:D Samotný program jsem teda nečetl, ale i tak dávám 5*

Damato
22.02.2016 5 z 5

Před pár lety jsem viděla nejprve divadelní představení v televizi, pak v divadle (ano, ano, jak jinak ostatně na maloměstě, pokud nemáte v Praze známé to jinak než kulturním autobusem s davem nákupu chtivých kamarádek ani nejde, naštěstí teď už jsem tam máme rodinu, takže můžu vyrazit i bez kamarádek- hurá)- a tak i mě Donutil donutil k cestě do Prahy, a pak posléze jsem se dostala i ke knížce a všechny verze byly úžasně milé, příjemné a oddychové. Člověk se opravdu zabral do děje a nevnímal svět kolem. Takové antidepresivum v tom nejstravitelnějším podání, které znám. A přesto si neodpustím jednu ironii života- pokud jede jakákoli vesnická dívka do Národního divadla, slušnost inteligentních lidí je, že by se měla alespoň slušně obléknout a během přestávky nevyřvávat na své kamarádky v řadě za sebou, co koupila svému Frantíkovi za úžasné značkové tepláky - při tomhle představení jsem přišla o kamarádku, která po mém upozornění, že se chová nevhodně - sdělila, a to prosím v prostorách Národního divadla, že jsem nafoukaná krá.a. To mě nemrzí, mrzí mě to, že jsem to, že je slepice poznala tak pozdě a pozkazila si díky tomu dojem z představení

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sluha dvou pánů (program) v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x

divadelní programy italská dramata

Carlo Goldoni
italská, 1707 - 1793
2013  87%Sluha dvou pánů
2009  70%Poprask na laguně
1994  91%Sluha dvou pánů (program)
1974  80%Mirandolína
1954  76%Komedie, svazek první