Smrtná zima přehled

Smrtná zima
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248281/bmid_smrtna-zima-248281.jpg 4 387 387

Smrtná zima série

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu. Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží... Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Winterkill , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrtná zima. Přihlašte se a napište ho.

Margerite
05.05.2024 4 z 5

Na young adult poměrně fajn. Jak už někteří psali, kniha opravdu hodně evokuje film Vesnice. Přesto je napínavá, svižná a postavy dobře prokreslené. Sem tam nějaké to náctileté klišé a překlad občas hapruje, ale tak nějak v mezích snesitelnosti. V 16 bych byla asi nadšená, ve 40 dávám s přivřeným okem 4* a těším se na další díl.

Leník95
04.01.2024 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou ve slevě, a tak jsem si řekla, že ji dám šanci. Musím říct, že zklamaná jsem nebyla. Hned začátek knihy ve mě probudil touhu dozvědět se, co se stalo, což vás udrží v napětí do konce knihy. Je zde hodně bádání a porušování pravidel, které prožíváte spolu s hlavní hrdinkou. Samozřejmě nesmí chybět ani milostný trojúhelník a čekání na zjištění kdo je vlastně dobrý a kdo zlý. Kniha se četla svižně, pořád se něco dělo a samotný závěr nebyl špatný. Za mě to bylo příjemné čtení.

emilieselden
04.12.2023 3 z 5

Knížka se dobře čte, je svižná. Ale na moc akce tady nenarazíte. Na mě to působí jako pouhý úvod do série.

Velký knižní čtvrtek

12.10.2015