Spáči přehled

Spáči https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20773/bmid_spaci-J0a-20773.jpg 5 223 223

Toto je pravdivý příběh čtyř mladých chlapců. Čtyř životních přátel. Inteligentních, milujících zábavu, nerozlučných. Jejich možnosti jsou neomezené a jsou spokojení s životem v zavřeném světě Pekelné kuchyně v New Yorku. Až do jednoho nešťastného letního odpoledne. Kvůli jedné chybě se dostali do nápravného zařízení, které navždy změnilo jejich životy...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

sleepers , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spáči. Přihlašte se a napište ho.

petunkav
23.04.2024 4 z 5

Nejprve jsem viděla film, který mě vážně zaujal.
Po zjištění, že je natočen podle knižní předlohy, jsem hned knihu sehnala.
Zpočátku jsem byla trošku zklamaná, ale kniha se rozjela a opět mě dostala - stejně, jako film.
Dobře napsaná....

Leona333
27.08.2023 5 z 5

Zřejmě se můžu pokládat za "duševní masochistku", neb se k této knize vracím opakovaně a ono, i film jsem kdysi zhlédla... A pokaždé je to stejné, stejný pocit. Pocit, jako když si před sebe dáte lahev nepančované pálenky. S každou kapitolou, lokem se vám od určitého momentu sevře hrdlo, pálí - bolí vás, pak se vám zalesknou oči a vy namáhavě polknete, ale není vám pomoci, pokračujete v tom dál a dál, až na samé dno, dno lahve - knihy. A stejně tak, jak po dopití lahve, tak i po vykonání pomsty..., se nedostaví, ten vytoužený pocit úlevy... O tom se přesvědčí i hlavní postavy, tohoto strhujícího příběhu, od Lorenza Carcaterra.
Spáči, do mé knihovny už léta patří a rozhodně mě nikdy při čtení neuspali. Naopak, vždy silně probrali - donutili zamyslet se nad byrokracií...

Red_Fox
28.07.2023 4 z 5

Kniha je rozdělena na 3 hlavní části, což dává možnost hodnotit každou zvlášť. Nejdřív se seznámíme s hlavními hrdiny a jejich životem. Abychom viděli transformaci postav, tato část tu nemohla chybět, ocenila bych ji však kratší. Místy jsem se nudila. Navíc se tu začalo objevovat něco, čemu říkám žhavení, kdy autor píše stylem "to jsme ještě nevěděli, že nás čeká něco horšího". Připravuje čtenáře na nacházející události, místo aby jim dal nečekanou facku. Tohle se děje napříč celým příběhem, vždy mi to kazí zážitek z četby.

Druhá část knihy je surová, drsná, smutná. Nechápete, jak můžou být lidé vůči jiným takoví.

Závěr mě bavil nejvíc. Byla jsem zvědavá, jak se vše rozmotá, i když jsem měla pocit, že to bylo hodně o haluzi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Spáči v seznamech

v Právě čtených2x