Spát v moři hvězd. Kniha I. přehled

Spát v moři hvězd. Kniha I. https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452511/bmid_spat-v-mori-hvezd-5fq-452511.jpg 4 474 474

Spát v moři hvězd série

Měl to být rutinní průzkum neobydlené planety. Ale když pod povrchem neznámého světa narazí xenobioložka Kira Navárezová na pozůstatek mimozemské stavby, změní to navždy nejen ji, ale i chod lidských dějin. Hrůzy i zázraky prvního setkání s novým druhem, monumentální bitvy o osud lidstva a nejvzdálenější kouty galaxie – to je budoucnost, která Kiru čeká, když se rozhodne odhalit pravdu o tajemné mimozemské civilizaci. *Kniha 1 není první díl série, ale jen první část samostané knihy (originál byl vydán jako jedna kniha).... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

To Sleep in a Sea of Stars. Part One , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spát v moři hvězd. Kniha I.. Přihlašte se a napište ho.

ivca79
30.04.2024 4 z 5

Pro mě po dlouhé době "opravdové sci-fi" se souboji mimozemšťanů. Užila jsem si to. U toho 2 dílného vydání se slovníkem jen na konci 2 dílu (a ještě ve formě eknihy) to nebylo úplně šťastné. Člověk si spoustu věcí musel domyslet.

Denča__02
29.04.2024 2 z 5

Tato kniha byla něco... Čekala jsem dobrou Sci-fi knihu, kterou si užiju a bude to oddechovka. Ups, ono se to nestalo...
Na to, že jsem vyrůstala na Sci-fi seriálech, tak tady moje představivost byla občas velmi krátká.
Některé scény byly přehnaně natahováné a rušily mi zážitek z knihy. Na druhou stranu, tam kde se bojuje, tak tam bych ocenila delší popis, abych pochopila, kdo bojuje proti komu.
Slovník bych ocenila na začátku nebo na konci první knihy.
Hlavní hrdinka, která by měla být dospělá se v některých chvílích chovala, jako pětileté dítě.
Nakonec mě nejvíce bavily scény s Měkkým ostřím a lodním mozkem Gregorovičem. Ty to podle mě zachránily.
2,5/5*

Airelle
10.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Už jste někdy četli knihu, u které jste si říkali, že by jí prospělo zkrácení?

Tohle jsem si říkala u další z knih od autora jedné z nejlepších fantasy sérií Odkazu dračích jezdců. Chápu, že je začátek víc popisný, ale neustále se opakující pasáže jsou jednoduše otravné. Přiznám se, že v první polovině knihy jsem měla chuť knihu zaklopit a už neotevřít.

Na jedné straně se i desetkrát zopakuje jedno slovo, například jména lodí mám už vypálené do mozku. Knize velmi ubírá na čtivosti er forma, ve které je napsaná, pak by se nemusela opakovat jména a mělo by to určitě větší spád.

Co se týče příběhu, tak jako takový rozhodně zaujme. Hlavní hrdinka je napsaná velmi dobře, člověk s ní musí soucítit i kdyby nechtěl, na druhou stranu má dost tajností, které občas děj zdrží.

V knize je tolik postav, že se mi dost často pletli a musela jsem se vracet. Zaujalo mě téma hibernace, které je v cestování vesmírem hojně využíváno. Stejně zajímavé bylo pěstování rostlin a dorůstání končetin, I když to zní děsivě.

Chybí mi propracovanost světa, dozvíme se většinu jen v náznacích, což rozhodně nestačí. Mrzí mě to tím spíš, že má kniha 560 stran. Někdy jsem měla pocit, že čtu jen abych četla, a autor píše jen, aby vyplnil 300 stran.

Námět je naprosto skvělý, meduzáci jsou děsiví a umím si to dost dobře představit jako film, jen jsme se s Paolinim tentokrát úplně nepotkali.

První kniha skončila otevřeně a já samozřejmě chci vědět, jak to s Kirou dopadne.
Knihu druhou se chystám poslechnout jako audioknihu, byla jsem si jí záměrně půjčit v naší knihovně, třeba to bude lepší zajímavější než si knihu přečíst.

Knižní novinky (46. týden)

08.11.2020

Bolest je v naší hlavě. - str. 71

Jediné, co můžete dělat, je přijmout boží vůli a pokračovat v životě. Plavte, nebo se utopte. - major Tschetterová, str. 75

Pohybovat se rychleji než světlo je jako cestovat po přímce pod pravým úhlem. - str. 141

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (2)

2020 - HumbookAwards (Nejhezčí obálka roku)
2020 - Goodreads Choice Awards (Best Science Fiction)

Kniha Spát v moři hvězd. Kniha I. v seznamech

v Právě čtených41x
v dalších seznamech8x

vesmír mimozemské civilizace mimozemšťané záchrana planety sci-fi kolonizace vesmíru

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr