Správná věc přehled

Správná věc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419092/bmid_spravna-vec-5ae-419092.jpg 4 96 96

Strach z následků našich činů nás drží zpátky, až nejsme schopni poznat, co je správné, dokud nám to někdo nepřipomene. Jedno z hlavních témat knihy zachycuje přátelství a důvěru v člověka v dobách, kdy se může zdát, že je něco takového zcela nemožné… Úspěšnému nakladateli Johnu Bennerovi se jednoho dne dostane do rukou kniha, jejíž děj odkazuje na nespravedlivé a protizákonné jednání hlavních představitelů města. Na Johna má kniha velký vliv a pomalu si začíná uvědomovat všechny souvislosti mezi knihou a skutečností. Ví, že zda by se rozhodl knihu vydat ve svém nakladatelství, mohl by dát v sázku svoji kariéru, svobodu i bezpečí své rodiny, avšak představa, že by neučinil nic, ho netěší už vůbec.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Správná věc. Přihlašte se a napište ho.

Dimas
04.09.2023 4 z 5

Trošku přelud, Charta 77 nebo 1984. I tak aktuální

Adam.A
17.07.2023 5 z 5

Lahůdka, promyšlená dopodrobna. Přál bych si víc takových knih.

JointlieKat94
28.03.2023 3 z 5

Eknihu jsem dočetla včera v práci, ale musím přiznat, že mi celej měsíc odpočívala v telefonu, skončila jsem totiž asi na 20 straně a nějak se mi nechtělo pokračovat. A pak, během jediného dne dočteno. Docela mě to chytlo, i když..

Máme tu jednu krásnou zemi, do které přijde jeden "cizák" a tuto zemi rozdělí na dvě části. Na Staré Město a Nové město. "Cizák" se stává králem a ovládá všechno, obě části fungují podle toho, jak jemu se chce. Ale tu i tam jsou lidé, kterým se to úplně nelíbí.. ale co s tím asi tak zmohou?

Trošku mi to připomíná jednu zemi, která takhle funguje, ale nikomu to asi nevadí. Nebo snad?

Kniha byla vcelku zajímavá, ano, to je to slovo. Zajímavé bylo sledovat příběh jednoho deníku a toho, co a jak by mohl změnit. Celkem dobře to začalo, avšak bylo to ukončeno rychleji, než by kniha potřebovala.

Nicméně, autor knihy je o pouhý rok mladší než já, a už má na svém kontě 5 knih.. cítím se zahanbeně, ale fandím mu. :)

Nové eknihy zdarma (únor)

04.02.2020

Kniha Správná věc v seznamech