Starosta casterbridgeský přehled

Starosta casterbridgeský https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67704/bmid_starosta-casterbridgesky-0hn-67704.jpg 4 137 137

Příběh z viktoriánské Anglie o drsném, hrdém muži, který musí bojovat o své postavení, majetek a proti minulosti

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tok

The Mayor of Casterbridge , 1886

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Starosta casterbridgeský. Přihlašte se a napište ho.

milito999
20.04.2023 5 z 5

Téměř žádný román viktoriánské doby nezačíná s tak silným příběhem - Michael Henchard se opije a prodá svou ženu a dítě neznámému námořníkovi. O 18 let později se jeho žena vrací a nachází ho jako vysoce postaveného starostu v Casterbridgi. Kniha plná postupně odkrývaných tajemství a když už se zdá, že je vše na dobré cestě, opět zasáhne osud a přichází tragédie za tragédií.

Hardyho největším tématem jeho románů je nešťastný osud a determinace hlavních postav od samého začátku příběhu. Hardy byl znám jako pesimista a mistr tragédií. Téměř žádný z jeho románů nekončí šťastným koncem (kromě Daleko od hlučícího davu a Pod listnatým stromem).

Arev122
20.10.2022 5 z 5

Nádherné čtení, kde je popsán fiktivní život maloměsta, malebné krajiny a měnící se charakery lidí.

Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Čtivé, doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Starosta casterbridgeský v seznamech

v Právě čtených1x