Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel přehled

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152569/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna-a-zmizel-152569.jpg 4 7207 7207

Stoletý stařík série

Alan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Alan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.    Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: ekniha , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Přihlašte se a napište ho.

RMarkéta
dnes 5 z 5

Ten stařík prožil ale dobrodružný život. To by vydalo na román. :-) Byl snad u všeho, co hýbalo světem a že to teda byly události. On ke všemu přišel jako slepý k houslím. Ten jeho klid a nestrsování se za žádné situace, mě dostával do kolen. Všechno je, tak jak je a všechno bude, tak jak bude. Švédský Forrest Gump. Humor na skandinávský způsob.

Jája92
07.06.2024 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem z této knížky poměrně zklamaná. Asi mi úplně nesedla nebo nejsem cílovka, ale mě se příběh nijak nedotkl, nepřišel mi nijak humorný a mnohdy jsem bezradně krčila rameny.
Mnohem více se mi líbila kniha Analfabetka, u které jsem bez váhání dala plné hodnocení.

KnihovniceVěra
08.05.2024 5 z 5

Bomba kniha! Těším se na další díl ...

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze (únor)

15.02.2017

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Po Stoletém staříkovi přichází Analfabetka, která uměla počítat

05.05.2014

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel v seznamech

v Právě čtených208x
v Přečtených10 895x