Strážci osudu přehled

Strážci osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535908/bmid_strazci-osudu-661411cade508.jpg 5 9 9

Myslíte si, že historie je jen souhrou za sebou jdoucích náhod? Předpokládáte, že geniální lidé ovlivňující dějiny jsou dílem přírody a statistiky? Omyl! Za všemi důležitými událostmi lidské historie stojí šedé eminence, které trpělivě pozorují, hodnotí a zasahují. Předurčují životy čerstvě narozených dětí, dohlížejí na nás, řídí naše kroky i vývoj. Jsou tu pořád. Stály za vznikem jaderné bomby, zasadily se o vytvoření jahodového müsli a donutily Evropskou unii zakázat příliš výkonné vysavače. Jak vznikly? Proč to dělají? To zatím nikdo neví. Stala se z nich mytická stvoření, vystupující snad jen v prastarých slovanských bájích. Jsou to temní strážci, často považovaní za příbuzné samotného ďábla. Jejich úhlavní nepřítel? Firma Electrolux, prachové filtry ve ventilaci a rasa super inteligentních chobotnic útočící na planetu Zemi. Vesmírné invaze jsou snad ještě horší než helikon.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strážci osudu. Přihlašte se a napište ho.

Dydy7
14.05.2024 5 z 5

Arling je český spisovateľ, ktorý napísal zaujímavú sci-fi knihu, ktorá sa odohráva v súčasnosti, budúcnosti a nazrieme aj do minulosti.

Kniha je rozdelená do dvoch častí. V tej prvej sledujeme príbeh štyroch sudičiek, ktoré dokážu ovplyvňovať osudy ľudí, teda ak to stihnú do jedného roka od ich narodenia. Niektoré predpovede boli naozaj vtipné a zábavné. Dej sa nám poriadne rozbehne hlavne, keď sa budú snažiť zabrániť invázii mimozemšťanov v podobe fialových chobotníc, ktorá sa má odohrať o 100 rokov.

V druhej časti, ktorá sa začína v budúcnosti sa stretávame s archivármi a Elizabeth. Všetko sa poriadne zamotá, miestami je to trochu prekombinované, ale hltala som stránku za stránkou. A celé to pekne do seba zapadne.

Kniha je originálne napísaná, nechýba akcia, nejaký ten humor, cestovanie časom, rôzne dimenzie...

Všetkým fanúšikom sci-fi literatúry odporúčam prečítať.

Určite Vás to chytí a nepustí!

Mráz, Murtagh a další knižní novinky (17. týden)

21.04.2024

Kniha Strážci osudu v seznamech