Střed se hroutí zevnitř přehled

Střed se hroutí zevnitř
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100056/bmid_stred-se-hrouti-zevnitr-FgY-100056.jpg 4 78 78

Mé putování šílenstvím. Autorka popisuje ohromnou výzvu, kterou pro ni představuje boj s duševní chorobou. Velmi dobře ví, jaké to je být opravdu šílená, tedy věřit, že vaše myšlenky dokážou zabíjet, že vaši blízcí jsou podvodníci, kteří se proti vám spikli. Ví, jaké to je, když se téměř nemůžete nadechnout, když jste nacpaní léky až k prasknutí, když cítíte, jak se vaše já rozpadá, vzdaluje a nakonec úplně mizí. Přesto je však přesvědčena, že pro ni její diagnóza nebude rozsudkem smrti. Ve své knize vypráví příběh dlouhého boje se schizofrenií. Vzhledem k tomu, že musí čelit psychotickým atakám, je neuvěřitelné, že si dokázala vybudovat úspěšnou akademickou kariéru. V této knize se snaží porozumět své nemoci, proti níž bojuje, ale zároveň usiluje o to, aby ji dokázala přijmout jako součást sebe samé.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Zdravotnictví
Vydáno: , Triton

The Center Cannot Hold: My Journey Through Madness , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Střed se hroutí zevnitř. Přihlašte se a napište ho.

Ajli
17.01.2024 odpad!

Vůbec nechápu to vysoké hodnocení. Jako... Tohle nesmyslné blábolení, v kterém se nedá ani vyznat, si tolik procent nezaslouží. Myslela jsem, že po knížce Pod skleněným zvonem nic horšího od psychiatrického pacienta číst nebudu. Chyba lávky. Moc se pak nedivím tomu stigmatu kolem duševních nemocí, když nás prezentují tyto bohaté paničky bez špetky talentu.

Calinda
07.02.2023 4 z 5

Velmi silný a smutný příběh ženy trpící nejvážnější duševní nemocí. Doporučuji.

SynD
21.11.2022 4 z 5

(SPOILER) kniha o s prominutím triumfu vůle. je fascinující sledovat, jak stejná rozhodnost, tvrdohlavost a houževnatost, která autorku opakovaně vyváděla z léčeben a vracela ke studiu a práci, zároveň zásadně komplikovala její život bojem s medikací.

obdivuhodné, inspirativní a i přes nemoci radostné čtení (zejména mě těšilo číst o vztazích Elyn Sacks, přátelských i milostném).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Střed se hroutí zevnitř v seznamech

v Právě čtených3x

psychiatrické léčebny schizofrenie duševní poruchy, duševní nemoci

Autorovy knížky

Elyn R. Saks