Legenda o nekonečnu přehled

Legenda o nekonečnu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420884/bmid_super-spellsword-saga-7kf-420884.jpg 4 99 99

Super Spellsword Sága série

1. díl

Konverzační komiksová komedie z fantasy prostředí, kde je kouzelnický řád konfrontován s nebezpečnou Magickou koblihou nekonečna. Dva vybraní čarodějové, Klerenc a Eliot, jsou vysláni najít tzv. časomága, který jako jediný může koblihu sníst, aniž by způsobila konec světa. Jejich cesta je však dlouhá a komplikovaná. Při svém pátrání navštíví elfí hipsterskou kavárnu, hřbitov uprostřed temných hvozdů, prastaré bitevní pláně či kouzelnickou akademii pro čarodějky. V průběhu děje se seznámí se spoustou charakterů, mezi které patří hrdá princezna barbarů Noria, nekromant Funus či velitel stráží jménem Cedrik. Příběh je prošpikován vtipem, narážkami a odkazy na dnešní popkulturu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legenda o nekonečnu. Přihlašte se a napište ho.

MaxíkD.
19.05.2024 5 z 5

Je to hodně dobré, hodně humoru, někdy až moc přehnaného (Klerenc :-0 ), tedy nedoporučuji příliš v útlém věku (K Jinak je to opravdu hodně zajímavé a pobaví to každého. Obrázky jsou nádherné a fantasy prostředí vynikající.

fvalek
07.10.2023 4 z 5

Tohle je jedno z takových těch děl, co se mermomocí snaží parodovat vše, co se objevuje v podobném žánru konvenčně, ale hrozí, že se z toho stane tupá parodie beze smyslu. V této knize je to tak jako na hraně, ale stále ještě funkční. Hodně z prvků tohohle fantasy světa a jeho fungování se mi líbilo a bylo vtipné, ale některé už mi přišly navíc, k ničemu nebo až jako trapně využité ve snaze o komično. Takže částečně originální a vtipné, částečně trošku trapné, ale tak nějak to funguje po kopě.

Hlavní postava je sympaťák a stejně tak i ostatní postavy. Noria byla taky skvělá podpůrná postava. Zbytek už byl celkem navíc, ale svou funkci měli. Samotná zápletka je... podivná, ale to asi nejlépe podporuje tu komickou složku. Musím říct, že mi výjimečně ani nevadilo kýčovité téma cestování časem a tak podobně. K celkovému žánru a vizi se hodí i kresba, která je taková jednodušší, ale pěkná a zajímavá. Celková úprava knihy je luxusní a trošku napodobuje Argo komiksy, takže se aspoň hodí do knihovny.

Majrek
03.03.2023 5 z 5

Moc pěkný počin. Hubert a Hugo také vůbec nejsou špatní, ale tady se autor vyřádil, popustil uzdu fantazii a výsledek stojí za to!

Knižní novinky (41. týden)

06.10.2019

Ocenění knihy (1)

2020 - Zlatá stuha (Komiks pro děti a mládež)

Kniha Legenda o nekonečnu v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech5x

komiksy pro chlapce české komiksy

Nikkarin (p)
česká, 1987