Svet mi je dlžný přehled

Svet mi je dlžný
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39727/svet-mi-je-dlzny-39727.jpg 4 133 133

Svet mi je dlžný Keď je láska drogou. Chvíľami teší, v princípe zabíja Šťavnatý príbeh mladej ženy, ktorá chce byť šťastná. ZA KAŽDÚ CENU! Kniha o hľadaní lásky. O hľadaní šťastia. O hľadaní vnútornej rovnováhy. Tie však neprichádzajú, ak hľadáte na nesprávnych miestach. Nová dlhoočakávaná knižka Evity Urbaníkovej bude o tridsiatničke, ktorá je obrazom mnohých dnešných slovenských žien v jej veku. „Zásluhou emancipácie chce vo svojom živote všetko a hneď, zmätene sa motá v prioritách, chodí v bludnom kruhu,“ približuje Evita príbeh novej knihy. „Postupne zisťuje, že jej manželstvo nie je šťastné, že jej láme krídla, no na druhej strane nevie, čo s vlastným životom, so vzťahmi, s prácou, nedokáže byť spokojná a šťastná. Nedokáže však ani definovať príčinu. Chce slobodu, ale nechce byť sama. Chce peniaze, ale nechce pracovať od rána do večera. Chce rodinu, ale chce aj veľa cestovať. Cez mužov, excentrickú matku, cez sestru, na ktorú podvedome žiarli, a cez zúfalé tragikomické zážitky sa snaží nájsť vnútornú rovnováhu. Čo je náročné, ak robí tie isté chyby.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svet mi je dlžný. Přihlašte se a napište ho.

Dominka09
03.01.2021 3 z 5

Ač se kniha dobře četla a děj byl zajímavý, je to jedna z knih na které časem zapomenu, že jsem jí vůbec četla a i tak se k ní vracet nebudu. Většina komentářů je tu o tom jak se jim hlavní postava nelíbila - tak v tom souhlasím a ještě přidávám Ženatého a tu jeho odbornou přezdívku, naopak sestra, matka a i Robo, mě bavili a líbili se mi.
Závěrem bych napsala, že jako taková oddechovka mezi “složitější” literaturou je tato kniha určitě dobrá volba.

Nikychlupova
15.02.2020 3 z 5

Hlavní postava Denisa se mi nelibila, věčně ufňukaná lhářka, která neví co chce. Týraná otcem, s fóbii ze samoty, ale ničící si vztah bokovkou. S nepřijemnější hlavní hrdinkou jsem se nesetkala. Co se týče příběhu špatný není, ale po druhé císt nechci a nebudu. A za tu kočku jsem měla chuť Denise nafackovat.

Cabiria
09.05.2019 3 z 5

I když romány pro ženy nejsou úplně moje gusto, tohle se mi líbilo. Asi proto, že to nebyl úplně typický ženský román. Přišlo mi to dost ze života - jednu takovou Denisu totiž znám. Každá taková by si měla včas uvědomit, že někdy platí : "Kdo chce víc, nemá nic".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svet mi je dlžný v seznamech

v Právě čtených1x