Syn lidstva přehled

Syn lidstva
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513948/bmid_syn-lidstva-AtJ-513948.jpg 4 31 31

Země umírala a zachránit ji mohli jen ertové – geneticky upravené bytosti stvořené tak, aby byly fyzicky vyspělejší, superinteligentní, nezatížené lidskými emocemi a s myslí, které vládne jen čistá logika. A právě ta je dovedla k závěru, že pokud má planeta přežít, musí z ní být lidstvo odstraněno. Nyní stojí ertové před problémem – Země opět vzkvétá, ale pokud se rozhodnou vzkřísit vzpurný a násilnický druh homo sapiens, veškerá jejich práce by mohla být zničena. Připraví tedy test. Vychovají jedno dítě – jediného člověka, který rozhodne, zda si jeho druh zaslouží na Zemi opět žít. Ale tichá a chladně uvažující vědkyně Ima zjišťuje, že vychovávat člověka není tak snadná a čistá práce, jak si z počátku myslela. Její život se stává kolotočem krmení, přebalování a uspávání, zatímco jí sousedi klepou na dveře se stížnostmi. A jak lidský syn roste, Ima zjišťuje, že se v něm i v historii lidstva skrývá mnohem víc, než by ji kdy napadlo.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fobos

The Human Son , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Syn lidstva. Přihlašte se a napište ho.

svetlanaLjQX
11.05.2024 4 z 5

Velmi me knizka chytla. Namet prastary, v podstate vzpoura stroju, jako je to uz od RUR. Vlastne to i nakonec je podobne, vr strojich se probouzi city...a ten naznak, ze by lidstvo mohlo dostat druhou sanci me potesil.

BarkaS
22.04.2024 4 z 5

Tohle bylo… zajímavé. Není to žádná akční hitovka, spíš takové intelektuální sci-fi. O osamělosti matek, o lidské povaze. Nic, co bych si nutně potřebovala přečíst znovu, ale i tak celkem slušný a (hlavně) hodně zajímavý kousek.

marek2800
26.03.2024 2 z 5

Dočetl jsem to spíš se sebezapřením. Přišlo mi to po všech stránkách docela nedomrlé. Odlišnost a charakterizace ertů - na začátku zajímavá, pak už se s tím moc nebabral. Filozofie a přesah - nepůsobilo to na mne. Čekal jsem, že v takovém námětu bude přítomen pocit jakési nevyhnutelnosti - že si u toho budete říkat "nojo nojo, takhle by to asi fakt dopadlo", to mi tady ale naprosto chybělo. Jakési vyvíjející se pocity mateřství, což o to, to je v pořádku, ale proč kolem toho dělat takové tanečky? Pokud jde o nějakou akci, tak ta nebyla (o to nejde, ale když bylo potřeba nějaké deux ex machina před závěrem, tak to se akční klišé najednou hodily)

Někdo jako my, Nové vyhlídky a další knižní novinky (29. týden)

16.07.2023

Kniha Syn lidstva v seznamech