Klíč přehled

Klíč
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31864/tajemna-zeme-rondo-klic-31864.jpg 4 124 124

Tajemná země Rondo série

Stará hrací skříňka – s pevnými pravidly, jak ji používat – byla v Leově rodině předávána z generace na generaci. Její stěny jsou pomalované, zdobí je vesničky, tajemné lesy, hrad na kopci i královna v dlouhých modrých šatech. Pod lesklým černým víkem se skrývá úžasné tajemství. Ta hrací skříňka teď patří Leovi. On sice pravidla respektuje, ale jeho nejméně oblíbená sestřenice Mimi Langlanderová ne. Když jednou pravidla poruší, Leův život se nadobro změní. On i Mimi se ocitnou na dobrodružné a nebezpečné výpravě ve fantastickém světě zvaném Rondo.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Key to Rondo , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klíč. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
21.12.2022 5 z 5

Díky dědictví v podobě hrací skřínky se Modrá královna dostane na povrch zemský kde se jí podaří ukrást Mimi psíka Mata a zmizet spět do hrací skřínky.Na osvobození Mata se vydá s bratrance Leem.V Rondu je to pěkně zamotává.V Rondu získávají oba kamarádi-nekamarádi.Doporučuji.

pipa36
22.05.2020 4 z 5

Celou sérii jsem si prozřetelně půjčila pro děti v knihovně těsně před jejím zavřením (karanténa), takže děti i já jsme měli opravdu hodně času na přečtení. Teď k vlastní knize: je to hodně dětské ("mluvící bojové prase" asi hovoří za vše), ale dobré. Děti příběh opravdu zaujal, takže šly z jednoho dílu do dalšího. Mě teda byla extra nesympatická postava Mimi, ale musím přiznat, že k příběhu to tak nějak patřilo. Hodnotím 4*, příjemná oddechovka.

Jirulka
07.11.2018 5 z 5

Mně se to líbilo, těším se na další díl. Jen nechápu jednu věc.
SPOILER

Když Hal zakopal klíč v našem světě, tak jak se dostal zpátky do Ronda?!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Klíč v seznamech

Emily Rodda (p)