Tak hodně štěstí přehled

Tak hodně štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418157/bmid_tak-hodne-stesti-LR7-418157.jpg 4 72 72

Potkaly se jako dospívající v táboře pro děti s obezitou a staly se nejlepšími kamarádkami. Emerson, Georgii a Marley spojil jeden velký celoživotní problém – boj s nadváhou. Uplynulo šestnáct let a Emerson umírá. Vzdala svůj zápas s přebytečnými kily. Jejím posledním přáním bylo, aby její nejlepší kamarádky zvítězily nad strachem, který je provází již od jejich útlého dětství. Co to ale znamená? Na to musí každá z nich přijít sama. Georgia se učí, že nemusí žít podle představ své matky a bratra a může přijmout lásku svého bývalého manžela. Marley se stále vyrovnává se smrtí své sestry-dvojčete a poznává, že i ona má šanci prožít romantický vztah. S tím, jak se Georgia a Marley stávají silnějšími, zdá se poslední odkaz jejich kamarádky mnohem jasnější: více než cokoli jiného na světě si přála, aby se její kamarádky naučily milovat především samy sebe.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Good Luck With That , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tak hodně štěstí. Přihlašte se a napište ho.

Květi62
24.01.2024 5 z 5

Emerson, Georgia a Marley, tři nejlepší kamarádky, které spojil před 16 lety tábor pro děti s obezitou. Nyní Emerson umírá a Georgia a Marley jí slíbí, že splní její poslední přání. A tak se před námi rozvíjí příběh tří kamarádek, všechny bojují s obezitou, ale nejen s ní. Příběh je vyprávěn z pohledu Georgie, Marley a pomocí deníku také Emerson.
Kniha se četla velmi dobře, fandila jsem Georgii i Marley. Chápala jsem jejich pocity, smutky a přání.
"V životě se vám nepodaří všechno. Vždycky jsem si myslela, že když se budete dost snažit a budete svojí nejlepší verzí, vesmír si toho všimne a odmění vás. Ale tak to vždycky nefunguje."

Marcik7
30.10.2023 4 z 5

Příběh tří přítelkyň, ve kterém každá řeší nějaký psychický problém: morbidní obezitu jako následek zneužívání v dětství a šikany ve škole, předčasná smrt sestry-dvojčete a přílišná kritičnost matky, která je sama nezdravě závislá na svém vzhledu. Je to inspirativní příběh vlastně pro každého v tom smyslu, že je důležité, aby byl každý v pohodě hlavně sám se sebou, se svým vzhledem i svými názory.

Han-nah
30.01.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla, ale nějak jsem nevěděla, co napsat. Teď jsem se dívala na film "Jsem Božská" a hlavní postava Renné zde přesně vystihla podstatu této knihy. Scházela jí sebedůvěra a až se přijala taková, jaká je, změnil se jí život.
Aktuální téma a to, jak vypadám. Když jsem na místě, kde mohu pozorovat více lidí, tak mi připadá, že toto téma je hlavně pro mladé "Priorita." Mladé dívky jsou většinou, jako přes kopírák a to nejen oblečením, ale i make up, stejný střih vlasů, ale i pohyby. Jakoby nechtěly vyjádřit svou osobnost, své pravé já, ale schovat se za masku a dav.
Já jsem od dětství spíše hubená, vždy jsem chtěla být macatější. Malá prsa - trauma. Až moje přijetí - jsem, jaká jsem také chvíli trvalo. Pak jsem i byla ráda, že v mém mládí úprava plastikou nebyla. Dnes se někteří vylepšují. Ano, někdy to podpoří psychiku, ale nic se nemá přehánět. To nesoudím i ty,kteří se tzv. rozkydají a potom s velkou euforíí hlásí, kolik zhubli. Ale obdivuji ty, kteří se mají rádi a něco pro své udržení těla i mysli dělají. Nemůžeme být všichni stejní a všem se líbit. A to je podstata knihy, která vypráví životní příběhy třech kamarádek. Jsou kamarádky od dětství, mají svá přání a touhy. V knize není uvedena jejich váha, ale to, jak se vidí každá z nich. Když jedna z nich zemře, zbylé dvě začnou řešit svůj přístup, jak ke svému tělu, tak k životu samotnému.
Na závěr knihy jsou otázky pro čtenáře k zamyšlení. Je velice důležitá rodina, partneři, kamarádi a špatně zvolená slova mohou velmi uškodit.
Neměli bychom mít předsudky, lidé mohou být i nemocní a okolí neví. To je ovšem na každém z nás.
Ale nejdůležitější je : Přijmout své tělo a žít !!!

Knižní novinky (38. týden)

16.09.2019

Smířila jsem se s tím. Snažím si vážit toho, že moje tělo funguje, jak má, a že jsem zdravá. Ale každý den je nová bitva.

Není nutné, abych byla neustále veselá, energická, abych musela každému vždycky vyjít vstříc. Taky mě občas zaplaví smutek. To je normální.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Tak hodně štěstí v seznamech

v Právě čtených4x