Talisman jménem Cyrano přehled

Talisman jménem Cyrano
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194622/talisman-jmenem-cyrano-E2X-194622.jpg 5 6 6

Jedná se o román ze života francouzské mládeže v prostředí základní školy. Pojednává o tom, kterak byl z chlapecké třídy odvolán všemi oblíbený učitel a vychovatel a jeho místo zastoupila mladá učitelka, která ovšem tuto úlohu nezvládá. Chlapci chtějí zpět svého oblíbeného učitele a náhradu nehodlají akceptovat. Mladou učitelku nahrazuje učitelka poněkud starší a teprve té se daří získat důvěru chlapců a znovu obnovit jejich týmového ducha.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

La Mascotte du cours moyen , 1964

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Talisman jménem Cyrano. Přihlašte se a napište ho.

Ladys
13.03.2019 5 z 5

Krásná knížka.
Koupil jsem ji kvůli dětem, ale nevydržel jsem a riskl jsem to a znovu si ji přečetl sám. Cca po 35 letech.
Někdy je člověk zklamán a lituje, že si pokazil vzpomínku.
Tohle ale není ten případ.
Kniha má atmosféru, dobrý příběh i strhující tempo.
Takovou jednotu školní třídy můžu těm klukům jen přát.
Nehledě na to, jak se učili si pomáhat, podporovat se navzájem a utužovat kolektivního ducha.
Krásná kniha. Byť dětsky černobílá, jednoduchá. Logicky. Je to kniha pro děti. Pro kterou se ale dokáže nadchnout i srdce dospělého, ve kterém kus dítěte zůstalo.
Jsem rád, že jsem knihu koupil a věřím, že až ji budu číst dětem, že se jim bude líbit stejně, jako mě.

tiki
16.05.2018 5 z 5

Krásná knížka, četla jsem jí jako dítě, pak jako téměř dospělá a teď se chystám jí přečíst dětem, jsem zvědavá, co na ní řeknou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Talisman jménem Cyrano v seznamech

Autorovy knížky