Tanec s draky přehled

Tanec s draky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384495/bmid_tanec-s-draky-P50-407398.jpg 5 2707 2707

Sedm království se zmítá v agónii intrik a zrady. Také proto se pozornost vypravěče upírá jiným směrem – na východ. Za mořem povstává z popela a prachu mocná vládkyně – Daenerys z rodu Targaryenů, matka draků, kteří stále rostou a sílí. Daenerys se stává majákem, ke kterému míří i Tyrion Lannister. Ke slovu se dostává také pouštní království Dorne, na šachovnici se objevují nové figury, aby zaplnily místo těch dávno padlých. Na Zdi, kde se situace zhoršuje doslova každým okamžikem, se stává velitelem John Sníh. Na vrata buší Zdivočelí, kterým jsou v patách Jiní, ani všichni bratři ve zbrani nejsou z volby nadšeni. Zima je prakticky tady a velké finále před branami.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Dance with Dragons , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tanec s draky. Přihlašte se a napište ho.

V.Skywalker
11.03.2024 5 z 5

Více stran, než by bylo za potřebí. Rád jsem po osmi stech stranách absence v hostině pro vrány opět uvítal Jona Sněha, jeho dějová linie byla snad nejlepší. Kdežto být u řešení komunální politiky v zámoří jsem nemusel.

Bublikova86
16.01.2024 5 z 5

Super kniha nečekané zakončení ne jako v seriálu. Už se těším na poslední knihu až vyjde jaký bude opravdu závěr.

Mona-Lisa
15.01.2024 5 z 5

Definitivní utvrzení v tom, že Martin je mistr s velkým M.
Mistr natahování linek.
Mistr nečekaných konců.
Mistr scén s odhalenými bradavkami ale i se staženými prsty zaživa z kůže.
Tak, že to byl epický, pompézní, propracovaný pátý díl je potřeba napsat. Dobrá, užasné.
Ale! Ale pojďme k tomu hlavnímu: kdy napíše další díl? 12 let někteří lidi čekají. Moje kámoška, která to četla na střední, už se stihla vdát, vytvořit dítě, několikrát tu sérii znova přečíst a furt nic? Pořád čeká, jako další milion nás dalších?
Co prosím, mí spolufanoušci, děláme proto, aby se to hnulo?
Petice, demonstrace před jeho domem, srdceryvné dopisy, úplatky? Co??
Já jsem nakloněna všem variantám, protože představa, ze po roce, co celou sérii poslouchám jako audioknihu cca 336 hodin, teď nastanou dny bez Starků, Smraďocha, mých lvů nebo té cácory s drakama?
Nechci žít v takovém vesmíru. Já ráda v něco věřím. Třeba v alternativní světy nebo, že se přestanou natáčet stupidní české komedie.
A teď teda přidávám víru, že se dožiju Vichrů zimy, kde Sansa bude hodna Severu jako v seriálu.

Knižní novinky (21. týden)

19.05.2019

Ocenění knihy (2)

2012 - Locus Awards (Best Fantasy Novel)
2011 - Goodreads Choice Awards (Best Fantasy)

Kniha Tanec s draky v seznamech

v Právě čtených99x
v Přečtených4 388x