Tarantino o Quentinovi přehled

Tarantino o Quentinovi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525543/bmid_tarantino-o-quentinovi-6544af51cea5e.jpg 5 12 12

Necenzurovaný komiksový výlet do duše slavného režiséra. Vizionářský filmař. Popkulturní ikona. Kontroverzní provokatér. Pošuk z videopůjčovny. Se jménem Quentina Tarantina se pojí mnoho divokých přízvisek, ale skutečně ho poznáte jen prostřednictvím jeho děl. Připomeňte si s tímto komiksem filmy, které kinematografii změnily jednou provždy! Během krvavé jízdy kompletní Tarantinovou tvorbou odhalíte jeho inspiraci, životní příběh, tutlané historky z natáčení i šťavnaté detaily z Hollywoodu. Pro obdivovatele tarantinovek i vášnivé cinefily naprostá nezbytnost.... celý text

Literatura světová Komiksy Biografie a memoáry
Vydáno: , Garamond

Quentin par Tarantino , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tarantino o Quentinovi. Přihlašte se a napište ho.

Recidivista
16.05.2024 5 z 5

Kniha vychádza z verejne dostupných informácií, rozhovorov a citátov, pričom samotný Tarantino sa na nej nijako nepodieľal. V rozprávaní prevažujú zaujímavosťi o castingoch do filmov, zážitky z natáčania, spomínajú sa tu popkultúrne odkazy v jeho filmoch a zacyklené skryté odkazy na jeho vlastné filmy. Áno, všetko toto už fanúšikovia Tarantina poznajú z ČSFD alebo iných zdrojov. Lenže tu to bolo spracované do chronologického komiksového príbehu, v skvelom grafickom prevedení, s neustále sa meniacim štýlom kresby, čo treba oceniť, lebo 230 monotónne nakreslených strán by asi bola nuda.

Na komiks to bolo dosť „ukecané“, ale to sú aj všetky Tarantinove filmy, takže autor má odpustené. Určite čitateľskému zážitku pomôže znalosť Tarantinovej filmografie, ak by som to čítal bez toho, aby som jeho filmy poznal, asi by ma to veľmi nebavilo. Tarantino je majster dialógov a preto odporúčam pozerať jeho filmy v originále. Vyhnete sa napríklad takým prekladateľským skvostom ako vo filme Hateful Eight, kde hláška „Cut my legs off and call me Shorty“ bola nadabovaná ako „Mňa asi picne“. Tak mňa asi tiež.

Dilema na záver: správne je Tarantino o Quentinovi (CZ verzia) alebo Quentin o Tarantinovi (SK verzia)?

10/10

Zemlja
21.03.2024 5 z 5

Tak jsem se radovala, když jsem ji dostala! Jen titulní stranu jsem "luštila" asi půl hodiny - co na co odkazuje. Mám ráda filmy QT, takže bylo pošušňáním číst a prohlížet si o nich další informace. Krásná grafika, hezké písmo, bohužel i několik pravopisných chyb proniklo, ale to zážitek nezkazilo. Při sledování, opětovném, Tarantinových filmů budu dávat ještě větší pozor, abych zachytila vše, co dalšího kniha prozradila. Nádhera, doporučuji!

PetrCepek
14.02.2024 5 z 5

Chtěl jsem stručně napsat "Luxusní záležitost", jenomže to už zde učinila jedna knihovnice z Turnova. Mám pro filmy QT velkou slabost a autor tohoto komiksu nepochybně také, tudíž jsem se skvěle pobavil a navíc dozvěděl řadu nových zajímavých informací.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tarantino o Quentinovi v seznamech

v Právě čtených1x