Taxidermistova milenka přehled

Taxidermistova milenka
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492260/bmid_taxidermistova-milenka-4mh-492260.jpg 4 27 27

Když Scarlett potká taxidermistu Henryho, začíná vášnivý milostný vztah. O rok později, na Štědrý den, se Scarlett pokouší pochopit svou posedlost Henryho tvory a vliv jeho rivala Felixe. Scarlett, okouzlená a uvězněná izolovaným venkovským prostředím na somersetském vřesovišti, které nazývá svým domovem, kontaktuje jedinou zbývající rodinu, své dvojče Rhetta. Snaží se porozumět tajemství, které sdílejí. Scarlett si brzy uvědomí, že minulé sliby mají dalekosáhlé následky. Taxidermistova milenka je skrápěna přívalovými dešti venkova jihozápadní Anglie a láká vás stále hlouběji do Scarlettina nádherně děsivého světa.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Golden Dog

The Taxidermist's Lover , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Taxidermistova milenka. Přihlašte se a napište ho.

Stonedal
02.04.2024 3 z 5

Kvalitní kniha a skvělé napsáno, jen jsem na trochu jiné... styly. Problém je u mě, jako vždycky. Klidně ale doporučím.

Mooneylan
23.10.2023 3 z 5

Do knihy jsem se pustila se silnou chutí, která postupně opadávala. I když mám ráda gotické romány a horory, a Taxidermistova milenka mi svým vyprávěním právě tento styl připomněla, nemohla jsem se do ní pořádně zakousnout. Nicméně námět byl skvělý, i když už zkraje titulu celkem předvídatelný. Moc se mi líbily popisy vycpanin do posledních detailů, včetně duševního rozpoložení. Zcela jistě neotřelé zpracování zajímavého tématu.

Shaxx
22.10.2023 5 z 5

Neotřelé, temné a zvráceným způsobem neskutečně romantické. Je to psáno velmi lyricky a poeticky, rozhodně je na místě ocenit výborný překlad, který pomohl zachovat jedinečnost textu. Taxidermistova milenka mě mile překvapila, sice jsem při čtení musela zachovávat bdělou i poslední mozkovou buňku, která mi zbývá, abych si pořádně vychutnala jednotlivé věty, ale stálo to za to. Působí to jako takový milostný dopis, prosakující emocemi, které se přelévají z touhy do žárlivosti, z lásky do zlosti, široká paleta pocitů a myšlenek. Zakončení bylo taky skvělé, podle mého gusta.

Chladné stopy, Útěk z pekla, a další knižní novinky (14. týden)

03.04.2022

Kniha Taxidermistova milenka v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x

anglický venkov horory dvojčata mysteriózní, mystéria vycpávání zvířat (taxidermie)

Autorovy knížky

Polly Hall