Čaroděj a sklo přehled

Čaroděj a sklo https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52601/bmid_temna-vez-carodej-a-sklo-pTO-52601.jpg 5 1320 1320

Konečně se Stephen King vrací dlouho očekávaným čtvrtým dílem k sérii Temná věž. Roland, poslední pistolník, a jeho družina těsně vyvázli z jednoho světa a vstoupili do dalšího. Právě zde svým druhům Roland vypráví dávný příběh jedné lásky a dobrodružství, ve kterém hraje hlavní roli pozoruhodná žena – Susan Delgadová. Čaroděj a sklo je strhující vyprávění plné šokujících obratů.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Wizard and Glass , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čaroděj a sklo. Přihlašte se a napište ho.

Tomas@S
13.05.2024 4 z 5

Pan King tento díl napsal patnáct let po prvním dílu. Stal se z něj hlavně psavec a oproti předchozím dílům se v ději dost nimrá. Je zde i změna v tom, že se většina knihy zabývá minulostí a tedy vzpomínkami. Příběh se tedy moc nepohne. Snad budou další díly trochu jiné.

Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Spousta lidí nemá tenhle díl příliš v oblibě, protože hlavní dějová linie se téměř nikam neposune a jde prakticky jen o Rolandovo vzpomínání na události, které se udály v jeho mládí. Z mého pohledu o mnoho lepší, než Tři Vyvolení nebo Pustiny. Více westernové tématiky mi bylo po chuti. Co mě odradilo od udělení maximální ho hodnocení (o kterém jsem vážně přemýšlel) byl velmi pomalý rozjezd (to začínám skoro považovat za jeden z Kingových rysů) a přespříliš referencí na Čaroděje ze země Oz.

opic 12
08.01.2024 4 z 5

Co je pro mě Čaroděj a sklo ?
Především autor ve výborné formě. Bude to znít už skoro jako klišé,v té nejlepší formě v rámci celé tvorby.
I když a to úpřímně přiznávám,moc se mě nechtělo vracet ve vzpomínkách na pistolníkův počátek. Chtěl jsem putovat dál v pustinách,neopouštět partu.
Místo toho se mám soustředit a naladit se na docela jiný příběh,dejte pokoj :)
Ano a to je právě to. Tato kniha by obstála i jako samostatná storka.
Bylo by nošením dříví do lesa, ale jen tak ve zkratce.
Prokombinovanost děje je velkým plusem. Přehršel postav a silných charakterů a jejich vykreslení. A nakonec velký nával kolotoče emocí.
Ve finále se tedy podařilo a asi po sto a něco stránkách si mě tenhle mix žánrů dokázal znovu omotat.
Když říkám mix,něco na způsob,ehm. a bylo to tu vesměs napsáno již mnohokrát.
Něco ve smyslu fimového Excalibura a to bez mečů. Spíše ta mystika ap. Westernová atmosféra dolarové trilogie a zejména epika Hodného,zlého a ošklivého prodchnutá s Vášní v srdci. Zvláště milostná linka tzv. až za hrob. Budto to znáte a nebo toužíte prožít. Fandíte a věříte jim jejich city, vášnivě matoucí a opravdovou nefalšovanou lásku bez kýčovitých kudrlinek. Zároven s předzvěstí něčeho zlého a osudového.
Čtyřka s čarodějem to nakonec i tentokrát dokázala.
Jestli se bude další cesta ubýrat na sever či jih a nebo úplně někam jinam zatím netuším,ale již ted je jisté,že vše se ubýrá směrem k dalšímu dílu.

Knižní novinky (11. týden)

08.03.2020

Mistr hororu - Stephen King - slaví 70 let!

21.09.2017

Kniha Čaroděj a sklo v seznamech

v Právě čtených27x
v Přečtených1 815x