Temné lesy přehled

Temné lesy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3500/bmid_temne-lesy-IUW-3500.jpg 4 509 509

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Woods , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temné lesy. Přihlašte se a napište ho.

Shanib
05.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Kdysi jsem od Harlana Cobena jednu knížku četla a už jsem si nepamatovala, proč jsem vlastně jeho další díla nečetla. No tak už to vím. Zápletka dobrá a místy napínavá, postavy více méně taky dobré, ačkoliv ve mě nevzbuzovaly žádné emoce. Taky jsem úplně nepotřebovala vědět, že soudní koronerka, která se objeví v závěru knihy, je atraktivní (těch hezkých žen tam bylo nějak hodně) a ráda chodí do lesa, protože... (to vše naprosto zbytečný text). Nicméně ten konec, kdy vlastně vůbec nevíte, jestli to pro hlavního hrdinu končí dobře nebo ne? Dost neuspokojivý. A přesně tohle byl problém i u první knížky, kterou jsem od Cobena četla.

Margerite
28.12.2023 3 z 5

Moje druhá knížka Harlana Cobena a asi na nějakou dobu poslední. Jako oddechovka ano, ale jinak to žádná sláva nebyla. Za mě je aktuální hodnocení 87 % hodně nadstřelené.

lalela
29.08.2023 3 z 5

Detektivky mám ráda. Dokonce moc. A tahle začínala úžasně. Mrtvola, která měla být už 20 let mrtvolou. Tak jsem se začetla. Pak se do toho začalo míchat vyšetřování znásilnění mladé prostitutky, to bylo taky moc zajímavé. Ale v okamžiku, kdy se začalo šťourat do minulosti některých postav, začala mě ta knížka silně nebavit. No dočetla jsem ji. Konec už byl předvídatelný, a tak knihu zařazuji do poličky neurazí nenadchne.

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Ti, kteří věří, že jsme něco jiného než zvířata, jsou slepí. Lidi jsou šelmy. Ti nakrmení jsou jen línější. Nemusejí kvůli jídlu zabíjet. A tak se strojí a věnují se takzvaným ušlechtilejším činnostem, které je vedou k víře, že jsou nad to všechno nějak povzneseni. Takové nesmysly. Zvířata jsou jen hladovější, to je všechno.

Kniha Temné lesy v seznamech

v Právě čtených7x