Templáři. Fakta a mýty přehled

Templáři. Fakta a mýty https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47193/bmid_templari-fakta-a-mytus-jtk-47193.jpg 4 52 52

Stručný, ale informativní přehled prochází mnoha staletími: informuje, co o Šalomounově chrámu říká Bible, pak se vydává do římských, islámských a křižáckých dob. Další život templářství se točí okolo svobodného zednářství a konspiračních fantazií alternativních historiků a romanopisců, které lze jen těžko vzájemně odlišit. Kniha je určena neakademickému publiku, přesto je to srozumitelné a zároveň seriózně vědecké pojednání o fascinujícím námětu.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Templars: History and Myth: From Solomon's Temple to the Freemasons , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Templáři. Fakta a mýty. Přihlašte se a napište ho.

Ronnie68
21.09.2023 4 z 5

Zajímavá kniha, která je rozdělena na celkem sedm části... je zde celá historie Templářů ... plus jejich odkaz do dneška v literatuře, televizi či počítačové hře (odkaz je jak kladný tak i záporný)

darbujan8924
09.04.2023 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší zpracování knihy o TEMPLÁŘÍCH. ( tedy i s knihou Templáři a Asasínové )
Je zde popsané vše od vzniku ,původu až po Křížové výpravy a zničení řádu.
Pro ty co se zajímají o tento řád a " středověké elitní bojovníky " doporučuji.

niki-chan
04.10.2022 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, hlavně proto, že se držela faktů a uváděla na pravou míru domněnky, které o Templářích putují. Trochu více se autor mohl věnovat úpadku a soudům - tato část mi přišla hodně krátká, povrchní. Místy byly rušivé překlepy. Ale celkově jsem s tímto podáním historie spokojená.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Templáři. Fakta a mýty v seznamech

v Právě čtených2x