Tenebris přehled

Tenebris https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507101/bmid_tenebris-EyX-507101.png 4 47 47

Tenebris série

Vo svete temna a síl, o ktorom ste ešte nepočuli, majú vášeň a láska nepredstaviteľnú moc. Strhujúci príbeh nadpozemsky silného Tenebrisa, ktorý pre to, aby prežil, potrebuje energiu ženy, ktorú si privlastní, vás pohltí a nenechá vydýchnuť, kým neprečítate aj poslednú stranu príbehu.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tenebris. Přihlašte se a napište ho.

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

Nutne potrebujem druhý diel!!

Toto bola že aká jazda?! no zas a opäť dokonalá fantasy jazda s perá slovenskej spisovateľky!

Aj keď som mala chvíľkami nutkanie vstúpiť do deja a prefackat pár hlavných postáv za ich debilné zmýšľanie typu ja ťa milujem aj ja ťa milujem alé nemôžeme byť spolu lebo sme blbý!

Ale to som rýchlo rozdychala, dej bol výborný stále naburcovany neustále napredaval, nebolo kapitoly ba ani strany, že by sa nič nedialo.

Naozaj ďakujem za túto knihu bola úžasná!

kristy.books
27.06.2023

Autorkine predchádzajúce romantické príbehy som si obľúbila, preto som si nemohla nechať ujsť ani jej novinku. Tenebris je kombináciou romantiky a fantasy. Príbeh je rozdelený na dve časti venované dvom rôznym párom a na konci nájdeme ešte jednu bonusovú kapitolu o dvoch ďalších pomerne dôležitých postavách.

V prvej časti spoznávame mladú ženu Stellu, ktorá vyrastala v detskom domove a jej jediným blízkym človekom je jej najlepšia kamarátka. Pred všetkými skrýva veľké tajomstvo - keď prežíva hlboké emócie, začnú jej žiariť ruky a ona netuší prečo. Odpovede jej môže poskytnúť tajomný Tenebris, ktorý do jej života vtrhne ako veľká voda.

Príbeh Stelly a Brisa začal na môj vkus až moc rýchlo, kľudne by som na začiatku privítala o jednu-dve kapitoly naviac (niektoré scény mohli byť viac popísané, ale zasa rozumiem, že ide o kratší príbeh s obmedzeným priestorom, takže autorka sa nemohla až tak rozpisovať). Mám radšej, keď sa postavy spoznávajú a zbližujú postupne. Ich vzťah bol ako na horskej dráhe, každú chvíľu niečo riešili (občas podľa mňa zbytočnosti), ale bolo cítiť, že sa majú radi. Stella bola milá a priateľská, v živote to nemala ľahké, kvôli čomu mi jej bolo aj celkom ľúto, no v niektorých momentoch mi prišla veľmi naivná. Občas by neuškodilo, keby sa najskôr trochu zamyslela, kým niečo bezhlavo vykonala. Bris bol sympaťák, páčil sa mi najmä jeho vzťah s mladšou sestrou Claritas, urobil by pre ňu aj nemožné. Bolo to múdre malé dievčatko, ktoré do príbehu vnieslo dávku rozkošnosti.

Viac som si užila druhú časť príbehu. Katrin a Maximian si najskôr nevedeli prísť na meno a ja som si to ich neustále podpichovanie nesmierne užívala. Chémia medzi nimi bola skvelá. Katrin bola ako taká malá neriadená strela, ktorá nemala problém povedať to, čo mala na jazyku a nenechala si skákať po hlave. Maximian, veľký, silný, čestný, oddaný... jednoducho si ho musíte zamilovať. Som rada, že sme tu mali aj viacero kapitol z jeho pohľadu. Celkovo mi títo dvaja sadli viac.

Nie som veľký odborník na fantasy, vždy sa viac zameriavam na romantiku, ale podľa môjho názoru bol tento svet vymyslený dobre. Zoznámili sme sa so zaujímavými postavami, navštívili rôzne miesta, spoznali fungovanie sveta, dozvedeli sa veľa tajomstiev... Bolo to príjemné spestrenie romantickej linky.

Budem úprimná, autorkine predchádzajúce knihy sa mi páčili o niečo viac (bolo cítiť, že toto bola jedna z jej starších kníh a odvtedy svoj štýl písania dosť vycibrila), ale Tenebris bol tiež fajn. Pokiaľ máte radi spojenie fantasy s romantikou, skúste mu dať šancu.

Anna195
09.06.2023 5 z 5

Ak si prejdete môj profil zistíte, že nepatrím medzi veľké fanúšičky fantasy kníh, no ak ma nejaká zaujme musí to byť vážne niečo skvelé, čo neviem pustiť z rúk. Kniha Tenebris, taká rozhodne bola. Síce pre mňa to bol menší rereading, kdeže som ju mala možnosť čítať, keď len bola zverejnená na jednej platforme, ale v knižnej podobe som ju ešte viac vychutnala.

Celý tento svet svetlušiek, silnej energie, potrebnej na prežitie a Inferna si ma úplne získal. Skvelým krokom bolo spojenie fantasy sveta s moderným svetom a s tou úžasnou romantikou, o ktorej Miška rozhodne vie písať. Toto bolo, tak vydarené spojenie. Páčili sa mi kratšie kapitoly, keďže v každej kapitole sa dialo niečo, čo ma nútilo čítať ďalej a ďalej, takže nudiť sa určite nebudete. Ja som sa rozhodne ani raz nenudila, pretože v tomto svete bolo množstvo vecí, ktoré sa postupne dostávali na povrch.

Každá postava ma niečím vedela zaujať a zároveň každá postava bola pre príbeh veľmi dôležitá. Autorka sa nesústredila len na hlavné postavy Tenebrisa a Stellu, ale bolo úžasné, že tu zakomponovala aj príbeh Maxa a Katrin. Toto bola rozhodne štvorica ľudí, o ktorých by som mohla čítať stále. Pripravte sa na množstvo iskier, vášne, túžby a lásky medzi našimi pármi, pretože ja som okrem skvelého fantasy sveta dostala aj rovnaké množstvo mojej milovanej romantiky.

Knihu môžem odporučiť aj vám, čo neholdujete fantasy svetu, pretože romantická linka vás bude rozhodne baviť.

Korunní princezny, Sparrow a další knižní novinky (20. týden)

14.05.2023

Kniha Tenebris v seznamech