Tenhle pokoj se nedá sníst přehled

Tenhle pokoj se nedá sníst
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525938/bmid_tenhle-pokoj-se-neda-snist-654c8b02a4998.jpg 4 168 168

Kontroverzní, syrový a strohý, ale zároveň poetický text mapující šestileté období nerovného poměru dospívající Terezy, které je na začátku příběhu dvanáct let, a padesátiletého Ivana, lektora výtvarného kroužku. Tereza si není vědoma toho, že se ocitla uvězněná v nezákonném vztahu s manipulátorem, vždyť s Ivanem se konečně cítí krásná a obdivovaná. Během dospívání začíná celou situaci přehodnocovat, snaží se z toxického kolotoče vystoupit a postupně se od Ivana odpoutává. Jde to však? Krátké, úderné kapitoly, které šokují svou otevřeností, v nás rezonují ještě dlouho po přečtení.... celý text

Novely Literatura slovenská
Vydáno: , Host

Táto izba sa nedá zjesť , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tenhle pokoj se nedá sníst. Přihlašte se a napište ho.

lucakuca
07.05.2024 2 z 5

Co to proboha bylo?!
Tohle je oceňovaná literatura?

LukasZdan
01.05.2024 3 z 5

Ze začátku, když je Tereza ještě mladá, je novela Tenhle pokoj se nedá sníst přesně taková, jak uvádí anotace: kontroverzní, syrová a strohá. Strohá je ale pořád, je až velmi strohá, to mi ale vůbec nepřekáželo. Ačkoliv je to krátké čtení – klidně i na jedno odpoledne –, začíná pak trošku nudit, i když se tam pořád něco děje. Co mě ale tak nadchlo? Ta poetičnost! Ty poetické obraty! I v takovém textu se jich nachází tak krásné množství. Příběh ale nudil.

terryaknihy
30.04.2024 2 z 5

Tohle není rozhodně kniha pro každého. Já sama jsem z příběhu doteď zmatená a spousta věcí mi určitě unikala. Námět je rozhodně bolestný, ale mně se to surové až někdy poetické vyprávění, prostě nelíbilo. Navíc ty určité metafory byly přitažené za vlasy. Rozhodně je to jiné, neříkám, že špatné, ale tím stylem se mi to hůře četlo.

Černá smečka, Budu ti nablízku a další knižní novinky (48. týden)

26.11.2023

Kniha Tenhle pokoj se nedá sníst v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x

zneužívání pedofilie manipulace (psychologie) učitel a žák zakázaná láska

Autorovy knížky

Nicol Hochholczerová