Tohle je má píseň přehled

Tohle je má píseň
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383139/mid_tohle-je-ma-pisen-Bd6-383139.jpg 3 48 48

Tři generace mladých lidí, jeden stín, který je zastírá… Ve 40. letech je mladý židovský hudebník Rafael Ullmann poslán do nacistického koncentračního tábora. V letech 70. žije jeho dcera, mladá dívka Anna Ullmannová, osamělý život v kanadské prérii. O tři desetiletí později si Joe Hawker neumí poradit s vlastním životem, nenachází pevnou půdu pod nohama a jeho budoucnost je značně nejistá… až do doby, kdy objeví píseň, kterou před 60 lety napsal jeho dědeček. Z ulic protektorátní Prahy, přes Terezín, Osvětim a Kanadu až do Austrálie. Šest desetiletí, tři kontinenty a příběh jedné písně a strašlivých dějinných událostí, které ovlivní víc lidí, než si dokážeme vůbec představit.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , CPress

This is My Song , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tohle je má píseň. Přihlašte se a napište ho.

18LenkA12
03.08.2023 3 z 5

Děj knihy je rozdělen do tří období, které je popisovano jednou osobou. V prvním třetině autor zvolil ich formu a ve zbývajících třetinách er formu. Dějová linka první třetiny je ukončena v poslední třetině, ale zbylé postavy mají neukončený děj,. jelikož jejich osud se bude ještě vyvíjet. Co mě velice potěšilo bylo na konci přepis písně do not i s přidaným textem.

sar.janurova
01.07.2022 3 z 5

Popravdě řečeno mě kniha při přečtení anotace velmi zaujala, nicméně po přečtení samotné knihy už jsem tak nadšená nebyla. Nejzajímavější pro mě byla část z pohledu Rafaela, ostatní dvě části už pro mě nebyly tak zajímavé a čtení se hrozně vleklo. Minimálně s částí z pohledu jeho dcery, Annie, kde jsem se opravdu do čtení nutila. Osobně bych tuto část jako takovou úplně vypustila a zkombinovala ji s pohledem Rafaelova vnuka Joea, jehož část knihu alespoň trochu zachránila...

Mruskulka
11.11.2021 2 z 5

Musím říct, že jsem čekala trochu víc. Příběhy jsou pěkné, ale nic to ve mě nezanechalo

Zatím zde není žádná související novinka.

Že jsem byl pošetilý? Není pochyb. Navzdory svému úsilí, ja vím - vždycky jsem to věděl, je nerozumné a nespravedlivé odmítat minulost. Náš odkaz nás na cestě k nevyhnutelnému trpělivě očekává.

Naše životy utvářejí dny našeho dětství. Ať už se nám dějí jakékoliv radosti nebo neštěstí, to, jak nás vytvarují, se už nezmění.

Poezie objímá srdce

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Tohle je má píseň v seznamech

v dalších seznamech1x

Autorovy knížky