Toskánské kopce přehled

Toskánské kopce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274073/mid_toskanske-kopce-wkW-274073.jpg 4 50 50

Po letech hektického života v severní Americe a cestování po celém světě opustili malířka Candace a spisovatel Ferenc Mátéovi New York a zamířili do Toskánska, za jeho středověkými městečky a idylickou venkovskou krajinou. Právě tady se konečně rozhodli usadit. Italsky neuměli skoro vůbec a na nalezení svého vysněného domu měli pouhé čtyři týdny. Ferenc Máté nyní žije v Toskánsku natrvalo, se svou ženou zrekonstruoval rozpadlý klášter z 13. století a společně provozují dnes již světoznámé vinařství Máté. Svěží, poutavé vzpomínky překypující košatou toskánskou senzualitou a fascinací krajinou, v níž se mísí etruská minulost a středověk s moderní dobou, se staly světovým bestsellerem. Česky již vyšla jeho kniha Toskánská vinice (ENO/Maxdorf 2012).... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Maxdorf

The Hills of Tuscany , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Toskánské kopce. Přihlašte se a napište ho.

Ydnev
26.01.2021 5 z 5

Krásná kniha, pohlazení po duši a spousta vtipných momentů, které jakoby kopírovaly některé situace z našich cest po Toskánsku :) Je to o něco jednodušší styl, než Toskánské vinice, takové..dětinštější, ale hrozně milé.

surikata246
28.05.2020 5 z 5

Krásná knížka až jsem si představovala,že se tam s nimi procházím a hoduji výborné lahůdky. Moc mne to bavilo.

Barticek
10.05.2020 4 z 5

Kniha Toskánské kopce mě neuchvátila tolik jako Toskánská vinice, přesto je to hezká knížka, která pohladí - obzvlášť milovníky Itálie a Toskánska.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Toskánské kopce v seznamech

v Právě čtených1x