Továrna na maso přehled

Továrna na maso https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487865/bmid_tovarna-na-maso-tZW-487865.jpg 4 104 104

Inženýr Leon Hebvábný je stejně výstřední jako jméno, které nese, a přesto se snaží žít výhradně svou prací a pro svou rodinu. Vystudovaný technik, který stál u počátků neonového rozsvěcení Prahy ve 20. letech 20. století, je pro svou tvořivost a činorodost zlákán zdánlivě jiným oborem: má vylepšovat společenský obraz Ústředních pražských jatek. Těm totiž vymyslí přezdívku „továrna na maso“, která se chytne nejdřív v pozitivním, později ale v čím dál negativnějším smyslu. Největší jatka ve střední Evropě jsou neohrozitelná a jejich pověst je čištěna a bělena Leonovým šarmem a důvtipem, když tu přijde do podniku nová zaměstnankyně a obrátí Leonův svět naruby. Jako by nestačilo, že v kafilerii na Maninách byly mezi zvířecími objeveny i lidské kosti…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Továrna na maso. Přihlašte se a napište ho.

Ada0004
06.03.2024 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, hlavně namlsaná Pragou Picolou, místa v knize jsou mi tak známá a byla jsem zklamaná. Možná někdy zkusím ještě jednou, zda mi něco krásného neuniklo Dobrou polovinu knihu jsem stále čekala, co se bude dít, přišla jsem si ošizená, že se vše odehraje na posledních cca 10-20 stránkách popis doby i atmosféry zajímavý, ale jako celek nevím. Škoda :-(

Vesmich
09.12.2023 5 z 5

Po Libni, kde se jezdilo a utíkalo a přežívalo válku, tentokrát Holešovice. Čtvrť znám, bydlela jsem tam, tak se mi do míst docela snadno přenášelo. Jatka jako jedna velká podivnost, kolem které se shromažďují podivíni, kteří nejsou samosebou žádní křehounci. Bertold Neuman, inženýr z libeňské Pragovky byl pro mě světlou výjimkou mezi autorovými ústředními hrdiny, kteří mi pokaždé lezou na nervy /což nemá nic společného s tím, že bych o nich nechtěla číst/, jatkař-píárista.neónista Leon Hebvábný neměl pro mě Bertovo kouzlo, ale na nervy mi nelezl. Vlastně mi ta postava seděla.

zofie3000
07.09.2023 3 z 5

Miloš Urban mým oblíbeným spisovatelem nebude. Téma knihy je zajímavé a trochu mi to připomínalo Spalovače mrtvol. Ale na mě se to moc táhlo a postavy mě nějak neuchvátili

Program apokalypsy, Nick a Charlie a další knižní novinky (21. týden)

22.05.2022

Kniha Továrna na maso v seznamech

v Právě čtených3x