Třikrát detektiv amatér Travis McGee přehled

Třikrát detektiv amatér Travis McGee https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64283/bmid_travis-mcgee-trikrat-detektiv-amate-sXK-64283.jpg 4 52 52

Travis McGee série

Tři detektivní příběhy: Tmavší než jantar (1966), Dlouhý levandulový pohled (1970) a Skořicová pleť (1982). Doslov od Pavla Medka MacDonaldův smutný superman.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Darker than Amber / The Long Lavender Look / Cinnamon Skin , 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Třikrát detektiv amatér Travis McGee. Přihlašte se a napište ho.

janina66
12.10.2022 4 z 5

Celkově velmi povedené a oddychové příběhy s detektivní zápletkou.
1.Tmavší než jantar-samotný příběh začíná zajímavě, záchranou topící se dívky. Ale pak děj ustrne a najednou je konec. Tento příběh hodnotím jako nejhorší.
2.Dlouhý levandulový pohled. Nejlepší.
Od začátku až po samotný konec velmi svižný a napínavý děj.
3.Skořicová pleť-druhý nejlepší.
Sice začíná velmi zvolna, ke konci napětí graduje.

Jadla
10.05.2022 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která zbavuje starostí všedních dní a místo na ně myslíte na Travise a Meyera, na vzdálenou Floridu a rybolov na moři, pálící slunce, lodě, vraždy :)
Co se mi ale zamlouvalo nejvíc, byli oba hlavní hrdinové. Přátelé. Takoví ti gentlemanove, kteří tak na první pohled nevypadají, a přece jsou. Jako Vinnetou a Old Shatterhand. V koutku srdce bych na chvilku chtěla být dívkou, za kterou by se ohlédli.
Autorovi se podařilo v příbězích zachytit i osobitost nenačančaného amerického každodenního života, což beru také jako plus.

mgeisselreiter
03.04.2021 4 z 5

Tmavší než jantar - opravdu dlouhý a nudný rozjezd a až tak v poslední třetině jsem se začetl. Děj taky nic moc. 60%, 3. 4. 2021.

Dlouhý levandulový pohled - opak předchozího. Velmi čtivé, stále se něco děje, nenudí. A i když je to hodně spletité, nepůsobí to nijak moc vykonstruovaně. 80%, 8. 4. 2021.

Skořicová pleť - na to už jsem se těšil a nezklamal se. Příběh zajímavý, autor občas odbočuje, ale většinou to není na škodu - zobrazuje tak Ameriku z více pohledů a rozšiřuje "detektivku" na něco víc. 75%, 11. 4. 2021.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Třikrát detektiv amatér Travis McGee v seznamech

v Právě čtených1x