Trojí cesta Blažeje Potěšila přehled

Trojí cesta Blažeje Potěšila https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86173/mid_troji-cesta-blazeje-potesila-82a-86173.png 3 3 3

Román zasl umělce V. Martínka, tří kapitoly ze strastiplné životní pouti mladého podučitele nemilosrdně pronásledovaného osudem. Ve třech volně spjatých kapitolách vylíčil autor s humorným nadhledem strastiplnou životní pouť mladého podučitele Blažeje Potěšila, pronásledovaného ve všem konání zkostnatělým inspektorem pro někdejší matčin maloměstský společenský přestupek. Tři štace, které Blažej vystřídá mu přinesou mnoho veselých chvil i řadu přátel, ale i trpkou zkušenost. V prvním místě ztroskotá, z druhého je odvolán inspektorem a na třetí místo putuje i se svou matkou, odhodlán k boji s nepřízní osudu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trojí cesta Blažeje Potěšila. Přihlašte se a napište ho.

Blue
05.05.2024 4 z 5

Nedělám si žádné iluze o tom, že tuto knihu ještě bude někdo číst. Vojtěch Martínek se nám myslím už trochu ztratil z obzoru. Ale i proto bych se chtěl za něj přimluvit. Kniha o Blažeji Potěšilovi nepatří k jeho erbovním dílům, je to román napsaný spíše na okraj díla, ale myslím, že napsaný s velkým zaujetím. Kdo by se chtěl vžít do situace začínajících učitelů na počátku 20. století, tomu lze tuto dodnes záživnou četbu upřímně doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Trojí cesta Blažeje Potěšila v seznamech