Tulák Rover přehled

Tulák Rover
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425/bmid_tulak-rover-3Hd-425.jpeg 4 384 384

Během prázdninového pobytu u moře v létě roku 1925 postihla Tolkienova syna Michaela nemilá příhoda: během procházky po pláži nešťastnou náhodou přišel o svou oblíbenou hračku, černobílého psíka. Když hračka nebyla ani po usilovném hledání nalezena, Tolkien začal svému synovi pro útěchu vymýšlet pohádkový příběh, jehož hrdina, pes Rover, je nejprve nerudným čarodějem Artaxerxem proměněn v hračku a pak vinou nepozornosti svého majitele rovněž ztracen na pláži. Teprve v tomto okamžiku se však začíná odvíjet sled fantastických příhod, které psího hrdinu zavedou vstříc neuvěřitelným dobrodružstvím na měsíci a v mořských hlubinách a pak šťastně zpátky domů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Roverandom , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tulák Rover. Přihlašte se a napište ho.

Elmo
17.03.2023 3 z 5

Asi takhle: kdybych nemiloval jiné Tolkienovy knihy, do téhle bych se nepustil. Jednou jsem to zkusil, ale odložil ji. Až když přišly děti a trochu povyrostly, zkusil jsem dát Tuláku Roverovi druhou šanci spolu s nimi. A tentokrát měl rozhodně větší úspěch. Nejenom že zaujal děti, ale občas měl i nějaký ten vtípek (třeba v podobě problémů mořského kouzelníka, proti kterému obyvatelé moří demonstrují) pro dospělé.

Kate3003
22.12.2022 4 z 5

Milá pohádka o zakletém psíkovi. Příběh je skvěle propracovaný jak je u Tolkienových děl zvykem. Líbila se mi předmluva, kde bylo zmíněno proč vlastně tato pohádka vznikla a další informace k samotnému životu Tolkiena a vzniku knihy.

dr.horrible
04.12.2022

Rozkošné nápady, chcelo by to filmovú adaptáciu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tulák Rover v seznamech

v Právě čtených1x