Daredevil: Zmrtvýchvstání přehled

Daredevil: Zmrtvýchvstání
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263227/bmid_daredevil-zmrtvychvstani-KFk-263227.jpg 5 96 96

Kingpin. Podlý muž, jehož zločinné impérium by bylo neohrozitelné - nebýt vytrvalých útoků jediného člověka, Matta Murdocka alias Daredevila. Stačí však pouhá hláška odhalující superhrdinovu utajovanou totožnost a všechno je jinak. Kingpin rozjíždí surovou kampaň, která slepému bojovníkovi zničí život a celý jeho svět roztříští na kusy.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

Daredevil: Born Again , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Daredevil: Zmrtvýchvstání. Přihlašte se a napište ho.

BrooksWasHere
20.05.2023 5 z 5

"A já - já jsem ho naučil... Že muž bez naděje... Je mužem beze strachu."

Frank Miller je bezpochyby majstrom svojho remesla, vôbec sa nečudujem, že jeho Daredevilovské komiksy sú označované za ikonické a že Daredevil: Zmrtvýchvstání je pokladaný za revolučné dielo svojho žánru.

Všetky postavy boli bezchybne napísané, veril som im každé jedno rozhodnutie a každú jednu vetu. Príbeh ubiehal šialene rýchlo, v závere ma úplne dostal a nahnal mi husinu. O tomto diele musím povedať, že je ešte lepšie ako Daredevilov origin od Franka Millera z roku 1991 a v tomto prípade sa dokonca jedná o jeden z najlepších komiksov, aké som kedy čítal.

Toto nie je príbeh o superhrdinovi, toto je príbeh o nevzdávaní sa a o tom, že keď je človek na úplnom dne, tak môže ísť už iba hore.

Dávam zaslúžených 100 %, dokonca aj tá retro kresba tam sedela výborne.

ArkAngel
09.07.2022 4 z 5

Když je člověk na samotném dně, může jít už jenom nahoru. Tuhle myšlenku se nám komiks Zmrtvýchvstání snaží ukázat v celé šíři, kdy nám představuje Daredevila a jeho blízké, jak si prochází různými životními krizemi. Daredevilovi je kompletně zničen jeho život vyzrazením identity, Karen Page je pornoherečkou závislou na heráku, Ben Urich je nucen k sebe-cenzuře, protože je v ohrožení jeho život i ten jeho manželky... a Foggy, ten tu funguje jako takový opěrný sloup. Kingpinova síť je hezky prokreslená a Nuke coby zvrácená podoba amerického patriotismu funguje skvěle. Daredevil je pro Marvel jednoznačný tahoun, co se týče kvalitních příběhů.

ludek.n
31.12.2021 5 z 5

Frank Miller začínal s komiksovým Mužem beze strachu - Daredevilem jako kreslíř, záhy už ale promlouval do celého konceptu a směrování této superhrdinné série. V roce 1986 pak společně s Davidem Mazzucchellim stvořili sedm sešitů, které dohromady dávají souvislý příběh Born Again neboli Zmrtvýchvstání. Millerův výbušný scénář nepochybně patří k tomu nejlepšímu, co může komiksový svět nabídnout. S Mattem Murdockem si sáhneme až na samé dno, abychom se od něho odrazili a vybojovali bitvu nejen proti zběsilým protivníkům, ale i s vlastní nepříčetností a paranoiou. Miller si to nijak neusnadňuje. Ten pád cítíte ve všech kostech a záhybech těla. Je to drsné a nekompromisní vyjednání, přitom se neztrácí promyšlená a do posledního detailu propracovaná struktura. Žádné zběsilé scény nejsou na pořadu dne, občas vykoukne i nějaká ta lyrická pasáž. Kresba Davida Mazzuccheliho jde s tímto vyzněním ruku v ruce. Je právě tak uvolněná, dynamická a koherentní, jak je v daném okamžiku třeba. Snad jen do obálek jednotlivých sešitů mohl přidat více šťávy. Každopádně tato Daredevilovská minisérie mě hodně bavila.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Daredevil: Zmrtvýchvstání v seznamech

v dalších seznamech3x