Umlčená přehled

Umlčená https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11924/umlcena-11924.jpg 4 100 100

Zajímavý životní příběh Němky, která se stala muslimkou, se odehrává v současnosti v Německu, Bosně a Saúdské Arábii. Doris se seznámila s Omarem v kavárně. Po roce se vzali a žili spolu šťastně dokud nevypukla válka v Bosně. Omar si uvědomil své kořeny a začal pravidelně chodit do mešity. Doris se snažila pochopit víru svého muže. Brzy přestoupila na muslimskou víru. Zanedlouho následovala svého muže do Bosny, kde pracoval v humanitární organizaci. Díky embargu a jazykové bariéře teprve po dvou letech zjistila, že se její muž věnuje výcviku bojovníků pro "svatou válku". Chtěla ho opustit, ale zjistila, že to už nedokáže. Teprve, když se přesunuli do Saúdské Arábie, dokázala od něho odejít.... celý text

Romány Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Mundtot , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Umlčená. Přihlašte se a napište ho.

Mája777
18.02.2024 5 z 5

Kdysi jsem tyto knihy hltala doslova ve velkém. Tak jsem si řekla, proč něco z toho nezkusit teď, zvlášť, když se mi to hodí do výzvy.
Kniha je napsaná skvěle. Chvílemi jsem u Doris obdivovala její sílu a za chvíli jsem si říkala, kam dala rozum. Je to stále opakované téma a je zvláštní, že se některé dívky nechají doslova takhle zblbnout.
Knihu určitě doporučuji.
(18. 2. 24 - 4 746 - 11)

daza.dt
23.06.2021 5 z 5

Mám ráda toto téma - a stále nevycházím z údivu, kam ty ženský daly rozum. Chápu, že láska je láska, ale tohle?
Jinak kniha opravdu dobře napsaná.

tabaluga
22.03.2020 5 z 5

Poutavý příběh Němky, která se ke své smůle zamilovala do Egyptana. Ze začátku zivot jako z pohádky... Krásně popsáno, jak dokáže být láska slepá a důvěřivá, jak z racionální ženy dokáže udělat trosku, která si bez manžela nedojde snad ani na záchod. Mentalita pro mne naprosto nepochopitelná, ale Korán je asi svým způsobem vymyvac mozků, že ženy se v tom cítí dobře a netouží po něčem víc. Jsem ráda, že jsem se narodila tam, kam jsem se narodila...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Umlčená v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x

islám muslimové muslimské ženy manželství s cizincem

Autorovy knížky

Doris Glück