Ústava ČR, Listina základních prav a svobod přehled

Ústava ČR, Listina základních prav a svobod https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42452/ustava-cr-listina-zakladnich-prav-a-svobod-42452.jpg 4 7 7

Vedle textů základních pilířů právního řádu ČR obsahuje tato publikace také zákon o Ústavním soudu, jednací řády Senátu a Sněmovny, zákon o Veřejném ochránci práv, kompetenční zákon, antidiskriminační zákon, zákon o státních symbolech a jejich užívání, zákon o sídle Parlamentu ČR, zákon o volbách do Parlamentu ČR a dále hlavní ústavní zákony.... celý text

Literatura naučná Právo
Vydáno: , Sagit

Ústava ČR,Listina základních práv a svobod , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ústava ČR, Listina základních prav a svobod. Přihlašte se a napište ho.

los
16.05.2019 4 z 5

jak píše fojtikjirik níže - není na škodu si občas oživit Ústavu ČR a znění Listiny základních práv a svobod - a samozřejmě se seznámit i s novelami jednotlivých paragrafů

třeba ta pasáž o právu občana na informace = proč tam není na PRAVDIVÉ informace, nebo "nezkreslené, nezavádějící, neinterpretované dnešní kvazižurnalistikou"?

nebo diskriminace - víte, že za diskriminaci není považována nerovnost vycházející z etiky náboženských norem dané církve? to považuji v dnešní době za nebezpečné

fojtikjirik
26.01.2018 5 z 5

Rozhodně není na škodu přečíst si nejvyšší zákon České republiky. Ústava ovlivňuje životy nás všech a kdo chce vědět, na jakých základech stojí náš stát, tomu ji určitě lze doporučit k prostudování.

herdekfilek
19.06.2011

Je pěkné si někdy připomnout, že jsme také lidé. Ne jen chodící peněženky bez kouska svobody rozhodování.
Konečně proč si ve svých základních právech jednou za čas nepočíst.
Připomenout si : (1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.
Třeba i : Příslušnost ke kterékoli národnostní nebo etnické menšině nesmí být nikomu na újmu.
Anebo, když už si s tou blbostí zahrávám : (1) Ženy, mladiství a osoby zdravotně postižené mají právo na zvýšenou ochranu zdraví při práci a na zvláštní pracovní podmínky.
Listinu si lze pročítat před spaním tu : http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html
A při hodně blbé náladě i Ústavu : http://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ústava ČR, Listina základních prav a svobod v seznamech