V hlubinách Loch Ness přehled

V hlubinách Loch Ness https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3740/bmid_v-hlubinach-loch-ness-AKN-3740.jpg 4 75 75

Příšera z dávných věků. Jezero Ness skrývá smrtelně nebezpečná tajemství, pocházející z dávných dob, o nichž podávají zprávu již rytíři Řádu templářů. Obývá hlubiny jezera příšera, kterou údajně spatřily již tisíce lidí, nebo je její přítomnost mýtem? Desítkám expedic, vybaveným moderním sledovacím zařízením, se přesto nedaří její přítomnost prokázat. Autor sepsal téměř hororový příběh výzkumníka, jenž se dostal do přímého kontaktu s příšerou, která začala zabíjet lidi. Její existenci prokazuje moderními metodami a zkoumá příčiny, které vedly k její agresivitě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Loch , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V hlubinách Loch Ness. Přihlašte se a napište ho.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Od tohto spisovateľa som čítal tri knihy. Jednoznačne najznámejšou bola,, MEG". Áno, filmový trhák s Jasonom Stathamom. Prvý diel bol docela dobrý, druhý som ani nedokukal.
Tentoraz sa pustil do príbehu o azda najznámejšej,, príšere" Nessie.
Morský biolog Zachary Walace(áno, je to pra pra pra potomok Mela Gibsona(ten ho iba hral) , nie myslel som Williama Wallaceho-Škótskeho hrdinu, ktorého život skončil drastickou smrťou)ktorý ako dieťa žil u jazera Loch Ness sa vracia po rokoch domov. Ozve sa mu otec, s ktorým prerušil pred 17timi rokmi akýkoľvek kontakt. Je obvinený z vraždy a pomôcť mu má práve jeho syn, pretože má dokázať existenciu tohto bájneho tvora a práve tým ho zbaviť obvinenia z vraždy.
Najviac ma na tejto knihe zaujal podrobný opis jazera a blízkeho okolia.,, Googlil"som si všetky miesta v nej opísané a všetky existujú a sú to fakt krásne miesta. Raz sa tam určite vyberiem na výlet .
Do príbehu sú zapojení templársky rytieri a samozrejme sa točí aj okolo Škótskeho hrdinu. Je tam opísaný kus histórie, siahajúci až do šiesteho storočia.
A existuje teda Nessie? Áno a má prepojenie práve zo,, Statočným srdcom"Williamom Wallacem ,-)

Merlin_CZ
05.09.2023 4 z 5

Po serii s megalodonem jsem zkusil tuhle a i kdyz me docela bavila, tak proste MEG nastavil trosku vyssi latku, proto jen 4 hvezdicky :)

fajn ctení, zajímavej nápad (nebudu spoilerovat) a je fajn, ze tam autor neplacl dinosaura nebo mimozemstany :D

renefer
01.08.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla někdy před rokem 2013, od té doby jsem na Databázi a v přečtených ji nemám :) Zaujala mě kniha Panství od tohoto spisovatele, kde bylo hodně informací ohledně starověkých Mayů, takže jsem zkusila i tuhle a nemůžu říct, že bych litovala. Příběh je napínavý, autor umně prolíná historii Skotska s lochneskou a uvádí i zápisy o skutečném pozorování nějakého tvora v jezeře Loch Ness během staletí. Finální rozluštění je celkem zajímavé, je vidět, že si autor dal práci se zjišťováním faktů a neplácl tam jen nějakého plesiosaura.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V hlubinách Loch Ness v seznamech