V říši obrů přehled

V říši obrů https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59353/v-risi-obru.jpg 5 30 30

Vědeckofantastický román zavádí do podivuhodné říše hmyzu. Dva malí neposední sourozenci sledují práci profesora biologie na zmenšující tekutině, v nestřeženém okamžiku ji vypijí a promění se v téměř mikroskopické tvory. V doprovodu stejně velkého profesora, který je v proměně následoval, procházejí říší obrovitě se jevícího hmyzu a prožívají napínavá dobrodružství..... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Něobvyknověnnyje priključenija Karika i Valji , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V říši obrů. Přihlašte se a napište ho.

Gimli
14.07.2021 5 z 5

Četl jsem to jako dítě a většinu jsem toho zapomněl. Dnes jsme V říši obrů dočetli s dcerkou. Byl jsem překvapený, jak dobrá ta knížka je. Dokáže si po celou dobu udržet napětí, neustále se něco děje a hrdinové nemají oddechu, protože mikrokosmos je plný života a nebezpečí. Zároveň je kniha nevtíravě poučná. Kam se hrabe Ferda mravenec...

Eicherik
25.04.2021 4 z 5

Jedna z důležitějších knih mého dětství. Kniha, která se mi tak vryla pod kůži, že jsem si ji musel po desítkách let sehnat a znovu si ji přečíst. Kniha, která pravděpodobně ovlivnila můj kladný vztah k hmyzu. Kniha, která vyšla v roce 1972, by pravděpodobně obstála u dětského čtenáře i dnes.
Až půjdu zase do přírody nezapomenu sklonit hlavu do trávy, abych se podíval, jestli tam neleze nějaký zajímavý hmyzáček.

Marivetka2101
23.05.2020

Knížku jsem jako dítě milovala. Koupila jsem si ji znovu, právě čekám až mi přijde a přečtu si ji znovu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V říši obrů v seznamech

pro děti zfilmováno hmyz sci-fi pro děti pro děti od 7 let dětský hrdina

Autorovy knížky