V zrcadlové síni přehled

V zrcadlové síni https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506198/bmid_v-zrcadlove-sini-Bo6-506198.jpg 4 50 50

Žijeme v říši obrazů. S chytrým telefonem v ruce se bavíme, nakupujeme, chodíme na rande, usínáme, a především šmírujeme sami sebe. Jenže zatímco péče o vlastní vzhled se stala jednou z nejdůležitějších částí našich životů – vždyť kdo by nechtěl vypadat dobře na fotce? –, samotná krása se ocitla v ohrožení, neboť se jí zmocnil kapitalistický trh a vyrobil z ní spotřební produkt. Švédská komiksová superstar a pronikavá glosátorka moderního světa ve své první celobarevné komiksové knize zkoumá, kdy jsme se stali paparazzi vlastních těl. Jak souvisí láska se vzhledem? Co mají společného poslední snímky Marilyn Monroe a selfíčka Kim Kardashian? Která z císařoven měla nejtenčí pas? A co se můžeme naučit od Sněhurčiny macechy?... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Paseka

Inne i spegelsalen , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V zrcadlové síni. Přihlašte se a napište ho.

blackoutzuzi
06.03.2024 4 z 5

Velmi zajímavý komiks, jehož téma je aktuální - "žijeme v říši obrazů".

Žijeme v době, které vládnou selfíčka, dokonalý vzhled, posedlost vypadat jako Kardashianky. A autorka zde rozebírá tu proměnu krásy v čase, od dob Sisi, Marilyn Monroe až po současnost. Skvělý. Jen za mě občas nefungovala ta grafická stránka, kdy ten text nebyl tak čitelný.

Inugoya
15.02.2024 4 z 5

Zajímavý komix, který byl jedním velkým aha-momentem.
Myslím, že by si ho měl přečíst každý, obzvláště v dnešní době plné falešných virtuálních sebeobrazů, kterými se většina z nás prezentuje na sociálních sítích.

Možná je i dobrým vysvětlením jedním z původců nárůstu zhoršeního psychického zdraví lidstva. A drobný návodem, co (ne)dělat, abychom k tomu nepřispívali.

Komixu bych nicméně vytkla horší čitelnost (místy je to spíš text, než komix), a (z mého pohledu) absenci nějakého závěru (Sissi jdoucí na výlet mi asi nestačí).
Grafika taky nebyla úplně můj styl, zato obálka mě zaujala hodně.

Jsem ráda, že v poslední době narážím na komixy s přidanou hodnotou (viz třeba Srdcovka) a těším se na další.

klara1550
01.08.2023 4 z 5

Ze všech vydaných komiksů od Liv se mi líbil "Nejrudější růže rozkvétá", ale i tenhle komiks je fajn. Nevím, jestli je to tématem, ale nějak mi chyběly takové uchopitelné informace, jako jinde. Ne že by v tomhle komiksu informace nebyly, ale zdály se mi nějak míň propracované.

PS: Barva tomu prospěla. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2023 - Cena Muriel (Nejlepší překlad)

Kniha V zrcadlové síni v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x