Dynastie přehled

Dynastie
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398263/bmid_dynastie-QgW-398263.jpg 5 56 56

Válka růží série

Válka mezi Lancastery a Yorky pokračuje! Třetí díl výpravné ságy o nejkrvavějším konfliktu anglické historie. Zima roku 1461. Vévoda Richard z Yorku je mrtvý a jeho hlava zdobí městské brány. Král Jindřich VI. je stále vězněn, ale jeho žena, královna Markéta, uhání na jih spolu s vítězným vojskem, aby jej osvobodila. Zdá se, že po Yorkově smrti jí nestojí nic v cestě – až na Richardova syna, Eduarda z Yorku. Ten se prohlásí jediným právoplatným králem Anglie a vše směřuje k bitvě u Towtonu, nejkrvavějšímu střetnutí, které se kdy na britské půdě odehrálo. Iggulden se opírá o důkladnou znalost historie, zároveň umí vystavět dramatický příběh, v němž dávné děje a postavy doslova ožívají před očima. Svým působivým stylem bez příkras čtenáře přenese přímo doprostřed válečné vřavy na bojištích nebo k tajným jednáním ve zdech středověkých hradů.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Plus

Bloodline , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dynastie. Přihlašte se a napište ho.

šošon
26.12.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl série, historicky zásadně nevybočoval z reálií, postavy byly plastické a příběh gradoval v postupné napětí a závěry. Těším se na poslední část.

stanislava9718
07.07.2023 5 z 5

Třetí díl Válka růží - Dynastie autor podle historických skutečností poutavě sepsal pokračování krvavé války o anglický trůn. Po neúspěšné bitvě manželka krále Eduarda VI., Markéta z Anju, utíká s jediným synem do bezpečí francouzského dvora. Samotného krále nechá na pospas osudu a ten je hrabětem Warwickem zajat a uvězněn. Toho využije Eduard z Yorku a prohlásí se králem. Předchozího krále ovládala manželka Markéta, tohoto krále ovládá manželka vdova Alžběta Woodwillová, která kolem krále opřede nitky vypočítavosti a zášti proti nepřátelům jejího rodu, za vším hledej ženu!

markulina711
29.01.2023 5 z 5

V předchozím díle jsem byla nadšená z Eduarda z Yorku, budoucího krále. Teď mi lezl pěkně na nervy a nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo z bláta do louže. S Jindřichem cvičila Markéta, s Eduardem cvičí Alžběta. Ta je mi odporná, na druhou stranu jí rozumím, udělala terno a teď se snaží udržet v sedle co nejdéle. Moje sympatie získal Warwick, i když si myslím, že předvede ještě pár spojeneckých veletočů, protože si ukousl moc velké sousto. Výborná série, lepší pojednání o tomto zajímavém úseku anglických dějin jsem nečetla.

Knižní novinky (7. týden)

10.02.2019

Kniha Dynastie v seznamech