Ve stínu války přehled

Ve stínu války https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482737/mid_ve-stinu-valky-KVr-482737.jpg 4 47 47

Píše se rok 1631 a celá Evropa se zmítá ve válkách a neštěstí. Na území Českého království vtrhla švédská vojska a mnoho lidí je nuceno opustit svůj domov. Mezi nimi i sedláci Borek a Rischer, kteří se snaží chránit své rodiny. Švédové jsou nelítostní a neberou ohled ani na děti. Krutým nepřátelům je třeba postavit se čelem, než si vezmou i to poslední, co lidem zbylo.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ve stínu války. Přihlašte se a napište ho.

Literabook
24.10.2023 2 z 5

Za mě tento počin ne. Přiznám se, že jsem knihu nedočetla. Zdlouhavé popisy prostředí. Mnoho postav a děj nějak zvláštně skákal. Chybělo mi v něm oddělení jednoho od druhého. Možná bude další kniha lepší až se autorka trochu vypíše.

Tesaknihy
24.10.2023 1 z 5

Omlouvám se, ale bohužel jsem nedokázala tuto knihu dočíst. Ani nevím, kde začít s hodnocením? Velký kámen úrazu bylo neustálé přeskakování v ději. Tyto části byly oddělené jen mezerou mezi odstavci a díky tomu působil příběh velmi nepřehledně. Další problém bylo množství postav. Bylo jich tolik, že jsem se musela v textu častokrát vracet o nekolik stran zpět. Dále mi chybělo i napětí a nějaká propracovanější milostná linka, která by příběh trochu oživila. Ještě jednou se omlouvám, ale u téhle knihy se mi doslova chtělo spát.

kačka567
20.04.2023 5 z 5

Byla jsem hodně zvědavá na to, jak se autorka popasovala s tématem 30leté války a přiznávám, že jsem se tohoto žánru trochu obávala. Nicméně už od první kapitoly mě kniha nadchla a hltala jsem každou stránku. Charaktery postav byly pestré a děj napínavý a zajímavý. Nemůžu jinak než dát nejvyšší hodnocení, je zasloužené.

Zatím zde není žádná související novinka.

Bohužel nelze pomoci tomu, kdo pomoc nehledá, nebo ji dokonce odmítá.

Láska je krásná věc. Přesto na ni nemají štěstí všichni.

Ženy dokáží být nebezpečné. Strategicky bývá výhodnější je udržovat v dobré náladě.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Ve stínu války v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x