Veľké leto přehled

Veľké leto https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517715/bmid_velke-leto-UYR-517715.jpg 4 211 211

Román o dospievaní od autora bestsellera Staré odrody Friederove vyhliadky na leto nie sú práve najlepšie. Prepadá z matematiky a latinčiny, a tak ho namiesto rodinnej dovolenky čaká tvrdá príprava na reparát. To znamená stráviť šesťtýždňové letné prázdniny s mimoriadne prísnym starým otcom, ktorému musí vykať, a záhadnou starou mamou. Našťastie má Almu, Johanna a Beate, dievča v zelených plavkách. Napriek temným predtuchám zažije pätnásťročný Frieder veľké priateľstvá, prvú lásku, ale aj pochybnosti a smútok. Veľké leto, po ktorom nebude nič také ako predtým. Veľké leto Ewalda Arenza zvolili nezávislé nemecké kníhkupectvá za najobľúbenejšiu knihu roku 2021.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Literárna bašta

Der große Sommer , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Veľké leto. Přihlašte se a napište ho.

Yaney
06.05.2024 4 z 5

Jednoduché ale moc milé čtení!

Jajinka713
16.04.2024 4 z 5

Taková oddechová knížka. Čte se docela rychle

čika
15.04.2024 5 z 5

Veľmi pekný, horko-sladký coming of age príbeh. Mohla by som mať viac výhrad, ale ak sa rozhodujem hodnotiť v rámci žánru, musím podľahnúť a dať plný počet. Je to napísané skutočne šikovne a už sa teším na Staré odrody a Lásku za mizerných dní.

Instinkt, Dům tisíce šepotů (32. týden)

06.08.2023

Kniha Veľké leto v seznamech