Veľký zošit / Dôkaz / Tretie klamstvo přehled

Veľký zošit / Dôkaz / Tretie klamstvo
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289638/bmid_velky-zosit-d-kaz-tretie-klamstvo-RkZ-289638.jpg 5 25 25

Trilógia Agoty Kristof je absolútnym prepojením skutočnosti, fikcie a klamstva a hranice medzi nimi ťažko určí aj pozorný čitateľ. Zdanlivo jednoduchý príbeh dvoch bratov, ktorých matka v záujme ich prežitia počas vojny zanecháva v pohraničí u krutej starej matky, postupne vyvoláva viac a viac otázok - kto je kto? Kto čo hovorí a čo je len napísané? Čo je skutočnosť a čo je lož? Existujú dvojičky, alebo len jedno dieťa? Kým Veľký zošit prekvapí svojím strohým no pôsobivým jazykom, Dôkaz spochybní to, čo sa udialo v prvej časti a čitateľ stratí akékoľvek oporné body a po prečítaní Veľkého klamstva sa všetko zjaví z celkom inej perspektívy. Mimoriadne silné dielo bolo preložené do viac ako tridsiatich jazykov, Veľký zošit bol sfilmovaný a získal Veľkú cenu Krištáľový glóbus na MMF Karlove Vary, Divadlo Andreja Bagara v marci 2016 uvádza dramatizáciu Veľkého zošita. Kompletná trilógia v preklade Andrei Černákovej vychádza na Slovensku prvýkrát vo vydavateľstve Arforum.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Artforum (SK)

Le Grand Cahier / La Preuve / Le Troisième Mensonge

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Veľký zošit / Dôkaz / Tretie klamstvo. Přihlašte se a napište ho.

freejazz
12.02.2021 5 z 5

tak toto bol riadny kopanec. odporúčam všetkým milovníkom siedmych novembrov a neochvejným hlásateľom nevyhnutnosti bratskej pomoci. aj keď sa to odohráva u našich južných susedov, je to predsa len príliš blízke a príliš podobné našej surovej nedávnej histórii.
drsná a surová kniha, ktorú slabšie povahy nedočítajú - a pripravia sa tak o veľký zážitok!

VesmirnaOndatra
10.01.2019 4 z 5

Ten dvojhlasný monológ/unisono dialóg/alebo čo do čerta bolo, ma vydesil viac ako King, Lovecraft a výsledky posledných parlamentných volieb dokopy. Druhá časť trochu nudila a záver bola už len povinná jazda dejových zvratov predvídateľných od prvej strany prvej knihy, napriek tomu, ako celok mi to z duše narobilo fašírky.

deirdre
28.09.2017 5 z 5

Tak som sa konečne dostala k pokračovaniu Veľkého zošita. Samozrejme, prečítala som ho znova, a napriek odrádzajúcim slovám tetušiek v knižnici, pustila som sa bez akejkoľvek pauzy do ďalších častí. Áno, je to iné, celkom iné, ale pre mňa ako celok, veľmi silné dielo. Už nejaký čas si knihy do svojej knižnice starostlivo vyberám, a presne táto je jedna z tých, ktoré v nej proste musím mať.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Veľký zošit / Dôkaz / Tretie klamstvo v seznamech

v dalších seznamech1x