Vinnetou III přehled

Vinnetou III https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56369/bmid_vinnetou-iii-663d2ce128b56.png 5 420 420

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vinnetou III. Přihlašte se a napište ho.

ivetka859
07.03.2024 4 z 5

Kniha má dvě části; první je o Sans-earovi, druhá pak víc navazuje na Vinnetouovo stíhání vraha Santera. V závěrečných vysvětlivkách je to osvětleno tím, že K. May psal tyhle tři knížky na etapy a na přeskáčku 17let. A až jako poslední vytvářel okraje a spoje příběhu. Proto je to takový román-neromán.
Třetí díl se mi líbil víc než druhý, ale jedničku to nepředčilo. Vytvořit ale takhle napínavý a zároveň tak vysoce čtivý příběh umí snad jenom K. May. Konec byl takový rychlý, grand finále proběhlo asi na 10stranách, Ale všechny přidávané zápletky, až moc velké náhody a nahrávky jsem brala v dobrém a připisuji je už k autorovu stylu vedení dějové linky.
Vlastně je krásné pozorovat, jak autor opravdu drží opratě příběhu a on je tím strůjcem. Ani pravděpodobnost, ani čtenářovo očekávání, ale autor.

Čmeláček
09.04.2023 5 z 5

Tak jsem se v tomhle posledním díle s Vinnetouem rozloučil a bylo mně u toho fakt docela smutno :(. No ale jinak zase výborné čtení, skvělá dobrodružka a prostě fajne kniha. Pět stars, doporučení a howgh!

vernem1850
06.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Třetí a nejlepší díl, až na to že zemřel Vinnetou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vinnetou III v seznamech

v dalších seznamech3x