Volání Cthulhu přehled

Volání Cthulhu
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25226/bmid_volani-cthulhu-TCw-25226.png 4 194 194

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech.

Literatura světová Horory
Vydáno: , Zlatý kůň

The Call of Cthulhu: And Other Weird Stories , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Volání Cthulhu. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
25.08.2023 5 z 5

Volání Cthulhu a další příběhy génia H.P.Lovecrafta patří dozajista k tomu nejlepšímu z hororové tvorby všech dob. Velice ráda se k jeho děsivým příběhům, nabitým neskutečně hrozivou atmosférou a plíživým strachem z nepoznaného, se zatajeným dechem opakovaně vracím. Lovecraftův kult Cthulhu působí tak skutečně, že bych se vůbec nedivila, kdyby to vše nebyl jenom výplod zdánlivě choré mysli tohoto obdivuhodného vizionáře. Tíživá nálada a autentičnost jeho vyprávění je vskutku neskutečná a v člověku vyvolává neodbytný pocit, že je člověk jenom malý pán v porovnání s časem, prostorem a pradávnými stvořeními, která zde přebývají po eony věků.

janina66
10.08.2023 4 z 5

jednoznačně nejlepší hororové povídky z této sbírky je Chladný vzduch a Alchymista.
O něco slabší Slavnost a Krysy ve zdech.
Děs reshookské čtvrti se mi naopak nelíbilo.
Volání Cthulhu byla celkem fajn.
Polaris-méně zajímavá povídka, snové představy o putování k neznáméhu Kadathu.

jaroiva
05.02.2023 2 z 5

Je mi líto, ale nebudu cítit hrůzu a děs jen proto, že někdo píše, že to bylo děsivé nebo hrůzyplné.
Zkoušela jsem i večer před spaním, ale ani po tmě to nefungovalo. Mrazivá atmosféra se nekonala. Spíš jsem si vzpomněla, jak nám pionýrský vedoucí na táboře předčítal z knihy Kluci, holky a Stodůlky hororovým hlasem.
Ale chtěla jsem si doplnit přehled... Doplněno, děkuji, další Lovecrafty nepotřebuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Volání Cthulhu v seznamech

v Právě čtených3x